Vestel Bulaşık Makinesi kartta mı sorun var?

data123

Üye
Merhabalar,
Komşumuzun bulaşlık makinesinin çalışması tamamen durmuştu, hiç elektrik gelmiyor gibiydi, hiçbir ışık yanmıyordu. Önce aç kapa düğmesinden sandım, ölçtüm elektriği iletiyor.
Sorun şu, karta elektrik giriş yeri sanırım şu işaretlediğim yer. (Resimde) Burada kısa devre ölçtüğüm zaman, sadece artı kutup buraya geliyor, eksi kutup gelmiyor. Doğru mu ölçüyorum acaba? Kısaca elektrik verince makinaya, açma butonuna da basınca buraya elektrik gelmiyor.
WhatsApp Image 2023-12-10 at 22.09.02.jpeg

Yani sıkıntı acaba kartta değil mi, ama baktığım zaman makinede başka da birşey yok. Kablolar ve kart var.
Mevcut karttın ön yüzünde bir componentte kararma var, ön ve arka resimlerini ekliyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
WhatsApp Image 2023-12-10 at 22.09.02 (1).jpeg

WhatsApp Image 2023-12-10 at 22.09.01.jpeg

Teşekkürler

Merhaba.
Sigorta direnci yanmış.Buna sebep tny veya lnk switching entegredir.Diyot ölçümü de yapmakta fayda var.
Kutupsuz kondansatördeki kararma tozdur.
dujat85.jpg

Merhaba.
Sigorta direnci yanmış.Buna sebep tny veya lnk switching entegredir.Diyot ölçümü de yapmakta fayda var.
Kutupsuz kondansatördeki kararma tozdur.
Ekli dosyayı görüntüle 103729
Çok çok teşekkür ederim, içim ferahladı, başka bir ünitede sorun vardır sandım, kartı ben komple değiştiriyorum o halde, sipariş verdim internetten, bildiğim bir konu olsa tamiri ile uğraşırdım da... Yenisini alıp takacağım.

Yeni kart geldi arkadaşlar, montajı yapıp bilgi vereğim.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-12-12 at 16.37.18.jpeg
    WhatsApp Image 2023-12-12 at 16.37.18.jpeg
    293.9 KB · Görüntüleme: 13
Pwm çip yanık gibi görünüyor .
Çip yanıksa beraberinde, bir kaç malzeme de de arıza vardır
Yeni kart almanız iyi olmuş.
Primer katı arızaları tehlikeli bölgedir .
Onarım için, deneyim ister

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,963
Son üye
farukeem31

Yeni konular

Geri