Hangİ sÜrÜcÜ kullanici dostudur ? kullanmasi kolaydir ?

bence sürücülerde en önemlisi bozulmaması. sürücü parametrelerinin kolay ya da zor ayarlanması ile en fazla 5 dakika kazanırsın. ama bozulunca uğraş dur. fiyat ucuzluğu bir kriter ama daha önemlisi "toplam sahip olma maliyeti". nedir "toplam sahip olma maliyeti"?
örnek;
1- A sürücüsü 100ytl, B sürücüsü 150ytl.
A sürücüsü her yıl 25 ytl'lik Bakım istiyor, B sürücüsü bakım istemiyor. bu durumda 2.yıldan sonra B sürücüsü daha ucuza gelecek.
2- A sürücüsü arıza yapıyor, arıza kaynaklı üretim kaybı 50ytl. B sürücüsünde sorun yok. B sürücüsü seçilmeli.
3- A sürücüsünün verimi B sürücüsünden düşük ya da B sürücüsünün teknolojik avantajları sebebiyle sistem daha az enerjiyle aynı işi yapabiliyor. 1-2 yılda B sürücüsü verilen fazla parayı çıkartıyor. B sürücüsü seçilmeli.
vs.vs.
yukarıdaki durumlarda B sürücüsünün "toplam sahip olma maliyeti" A sürücüsünden düşük. önemli olan da bu.
sonuç : sistemi ucuza kurmak, işi ucuza getirdim demek değil.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
foofbob ' Alıntı:
bence sürücülerde en önemlisi bozulmaması. sürücü parametrelerinin kolay ya da zor ayarlanması ile en fazla 5 dakika kazanırsın. ama bozulunca uğraş dur. fiyat ucuzluğu bir kriter ama daha önemlisi "toplam sahip olma maliyeti". nedir "toplam sahip olma maliyeti"?
örnek;
1- A sürücüsü 100ytl, B sürücüsü 150ytl.
A sürücüsü her yıl 25 ytl'lik bakım istiyor, B sürücüsü bakım istemiyor. bu durumda 2.yıldan sonra B sürücüsü daha ucuza gelecek.
2- A sürücüsü arıza yapıyor, arıza kaynaklı üretim kaybı 50ytl. B sürücüsünde sorun yok. B sürücüsü seçilmeli.
3- A sürücüsünün verimi B sürücüsünden düşük ya da B sürücüsünün teknolojik avantajları sebebiyle sistem daha az enerjiyle aynı işi yapabiliyor. 1-2 yılda B sürücüsü verilen fazla parayı çıkartıyor. B sürücüsü seçilmeli.
vs.vs.
yukarıdaki durumlarda B sürücüsünün "toplam sahip olma maliyeti" A sürücüsünden düşük. önemli olan da bu.
sonuç : sistemi ucuza kurmak, işi ucuza getirdim demek değil.

Ucuz etin yahnisi yenmez.
Arkadaşımıza sonuna kadar katılıyorum...

arkadaşlar en iyi ac sürücüler öncelikle telemecanique sonra abb dir benden herkese invertör kullanıcısı olarak tavsiye delta kapınıza koymayın invertör konusunda aklınıza takılan şeyleri sorabilirsiniz.

arkadaslar bısuru ınvertor kullandım en kullanıslısı abb dır abb ıle yapılabılcek butun otomasyonları yaptım yenı baslayan bırı bıle kullanır parametresınden tut herseyı kolay bıde parca sorunu yok herseyı kolay bulunur sıemens kullandım bu kadar sacma bı uretım ytok sıemensı kınıyorum ınvertorden dolayı

arkadaşlar biz sürekli tlemecanique atv 71 kullanıyoruz kullanıcı paneli 8 satır grafik ekran ve türkçe olmasıbüyük avantaj diğer sürücülere göre kullanışı çok rahat tek tuşla ayarla seç menülerde hızlı gezinti açısından süper ama benimde bu konuda fikrim abuzettin arkadaşla aynı lakin şunu altını çizerek söylemek istiyorum hangi sürücüyü kullanırsanız kullanın delta kullanmayın

bu bahsettiğiniz deltadan bizim işletmede de var ne kullanma klavuzunu bulabiliyorum ne kullanabiliyorum ama baan kalaırsa abb ve telemecanique atv 71 derim abb acs 550 hariç öneririm kullanımları çok basit karmaşık gibi görünse de ama genelde abb iyi :)))

slm
siemens derim başkada demem.
çünkü kullanımı kolay.parametreler kolay,sağlam ,koruma süper,fiyat uygun
daha ne diyim
kolay gelsin

siemens in fiyatı uygunmu , :) ilk defa böyle bişi duyuyorum kusura bakmayın.

Durum şöyledir rusyada moskovadan uçakla iki saatte perm e gidilir. ordan beş saat arabayla yol gidilir . Makinada siemens kullanılmıştır .Makina sabah çalışır iki saat sonra invertörlerden bir tanesi arıza yapar .Kitapçığa bakılır böyle bir arıza kodu yoktur. Biraz beklenir cihaz normale döner makina tekrar çalıştırılır akşama kadar bir arıza vermez, ertesi gün 5-6 saat sonra aynı arızayı verir. Bir müddet sonra tekrar düzelir.İki gün hiç arıza vermez .Sonraki gün tam fabrikanın açılış töreni vardır, dualar edilir arıza vermesin diye neyse açılış atlatılır.Sonra cihaz sökülür türkiyeye getirilir.Ardından firma da üstlerinize arızayı anlatmaya çalışırsınız cihaz arıza vermez .İnatla bekletirsiniz derken arıza verir.Neyse ucuz atlaşmışsınızdır .yoksa rusyaya tekrar gitmek için cihazı geri getirdi damgası yemek üzeresinizdir.Neyse siemensin servisine gönderirsiniz aradan zaman geçer servis size cihazı gönderir ve şok cihazda arıza yok derler.düşük voltaj var derler .Bu yazıyı üstlerinizde görür ,tereddüt yaşamaya başlarlar farkedersiniz .O sinirle servisi ararsınız sonra öğrenirsinizki sizi salak sanmışlardır sadece en son arıza kaydına bakmışlardır.Düşük voltaj arızası gördükleri için (çalışırken cihazın elektriğini kesmişsinizdir) cihazda o an çalıştığı için sağlam damsı vurup geri göndermişlerdir.Dersiniz ben 15 yıldır inventör kullanıyorum ,eskiden türkiyede yokken yurtdışından getirttiğiizi söylersiniz kızarsınız bağırır çağırırsınız, özür dilerler.(Zaman uzadığı için rusyaya telemecanique invertör alıp takarsınız.) neyse siemense cihazı tekrar gönderirsiniz aradan zaman geçer . Sağlam diye tekrar gönderirler .İyice tepeniz atar tekrar telefon açar bağırıp çağırırsınız yapacakları bişey yoktur. Cihazı kendiniz söker dağıtırsınız arızalı kısmı bulursunuz.Üstlerinizle cihazın arızalı olduğunu anlarlar artık.Siemensi mahkemeye vermeyi düşünmeye başlarlar . O ara siemensin genel müdürlüğünü ararsınız uzun uğraşlardan sonra yetkili biriyle konuşursunuz.Ona uzun uzun durumu anlatırsınız oda özür diler yetkili servislerinin yeteri kadar bilgili olmadığını söyler .Cihazın ana kartının değişmesi gerektiğini ama süresi dolduğu için cihazın garanti dışı olduğunu, fiyatının yeni invertör fiyatına geleceğini dolayısıyla yapacak bişeyi olmadığını, yeni invertör almanızı tavsiye eder .Neyseki sonunda birinden doğru dürüt bi cevap alabilmişsinizdir .Teşekkür edersiniz. Telefonu kapatırsınız .
Bu olaydan sonra bir daha siemens kullanmaya tövbe eder .Kimseye de tavsiye etmezsiniz.

Bu başımızdan geçen bi olaydı .Kalite derseniz yıllardır tek bir arızasını görmediğim telemecanique derim.Ekonomik ve kaliteli olsun derseniz LG (LS) derim.
saygılarımla...

Arkadaşlar bu konunun sonunun geleceğini ve sağlıklı bir sonuç elde edebilceğimizide sanmıyorum.
En iyisimi burada da çalıştırıp, gözlem yapamayacağımıza göre

hepimizin bildiğimiz sürücünün temel özelliklerini, örneğin max. frekans, anahtarlama frekansı, vb özellikleri ile fiyatları konusunda bilgiler verirsek.

kıyaslama yapmak daha kolay olacaktır kanatindeyim.

Zira her uygulama yeri için, illaki aynı marka kullanılır diye bir şart yok. Bazen ucuz, kaliteli, küçük, servisi olan,... ön planda tutularak kullanmak gerekebilir.

mesela 0,75kw 11kw 22kw güçleri baz alarak bu kıyaslamayı yapalım. Yoksa burda kimse kimsenin sözüne bakarak sürücü seçmez sanırım. bırakalım rakamlar konuşsun.

Dikkate alırsanız ne mutlu, yoksa bol markalı bir konu olmaktan ileri geçmiyecek gibi.

Saygılarımla

ben SEW kullanıyorum çok memnunum walla kullanımıda oldukça kolay

Forum istatistikleri

Konular
128,437
Kullanıcılar
450,366
Son üye
msclsglts001

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.