Girilebilecek ihale bedeli

çaylak63

Üye
Merabalar arkadaşlar, 2013 ağustos ayında elektrik-elektronik mühendisliği bölümünden mezun oldum.Şuanda faal şirketi olan bir arkadaşımla benim diplomamı kullanıp devlet ihalelerine girmeyi düşünüyoruz.Araştırdım ama kesin bir bilgi bulamadım.Benim diplomamla girebileceğim ihale bedeli ne kadar acaba? Şimdiden teşekkürler arkadaşlar!

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İhaleye girmeden önce,başka yerlere ! girmeniz gerekir.Öncelikle,o konuyu araştırmanızda yarar var !

Merhabalar,
Bildiğim kadarıyla; başkasının şirketinde sizin diplomanız bir işe yaramaz.
Sizin diplomanız sadece ortaklıklarda işe yarar oda en az %51 hissenin senin olması lazım tabi iş bu kadarla bitmiyor bu ortaklı şirketinizin en az 5 yıl önce kurulmuş olması gerek.
Sizin diplomanın bir işe yaraması için kendi adınıza bir şahıs firması kurmanız gerek, firmanızı kurduktan sonra ticaret odası yada esnaf ve sanatkarlar odasına kayıt vergi levhası falan filan derken bu evraklarla KİK (kamu ihale kurumuna) internet üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz ve evrakların notere onaylatılmış halini ankaradaki kik merkezine göndermeniz gerek. Firma kaydını oluşturduktan sonra orada zaten diploma kısmına mezuniyet tarihinizi yazıp güncellerseniz sizin ne kadarlık bir ihaleye katılabileceğinizi orada yazar. Tahminim ilk yıl 160 bin olması gerek.

Merhabalar,
Bildiğim kadarıyla; başkasının şirketinde sizin diplomanız bir işe yaramaz.
Sizin diplomanız sadece ortaklıklarda işe yarar oda en az %51 hissenin senin olması lazım tabi iş bu kadarla bitmiyor bu ortaklı şirketinizin en az 5 yıl önce kurulmuş olması gerek.
Sizin diplomanın bir işe yaraması için kendi adınıza bir şahıs firması kurmanız gerek, firmanızı kurduktan sonra ticaret odası yada esnaf ve sanatkarlar odasına kayıt vergi levhası falan filan derken bu evraklarla KİK (kamu ihale kurumuna) internet üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz ve evrakların notere onaylatılmış halini ankaradaki kik merkezine göndermeniz gerek. Firma kaydını oluşturduktan sonra orada zaten diploma kısmına mezuniyet tarihinizi yazıp güncellerseniz sizin ne kadarlık bir ihaleye katılabileceğinizi orada yazar. Tahminim ilk yıl 160 bin olması gerek.
Eyvallah hocam çok teşekkürler! Dediğiniz gibi büyük ihtimal kendi şahıs şirketimi kurup ihaleye gireceğim.Bir sorum daha olacak. Peki devletten O.G tarzı veya farklı ihale alabilmem için SMM almak zorundamıyım ?

İhaleye diploma ile katılacaksan sadece diploman yeterli olur ama bazı ihalelerin teknik şartnamesinde bazı özel belgeler isteyebilirler. İlk etapta sadece diploman yeterli olur.

İhale şartnamesinde belirtilen kriterler geçerlidir. Kimi ihalede anahtar teknik personel için sadece yıl şartı koşulur örneğin 5 yıl deneyimli olacak der. Kiminde iş deneyim belgesi ister kota koyar.

Eyvallah arkadaşlar, Teşekkürler!

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri