Geri Dönüşü nasıl engellerim?

Darbe akım şalterini (Impulse relay) inceleyiniz...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
diyot tek yönde akım geçirir zaten nasıl geri besleme yapacak + tarafını röleye bağlayacak böylece geri besleme olmayacak
Ben sana aksini söylemiyorum. Senin kaçırdığın konu buradaki diyotu koyacağın yer DC değil AC. AC'nin artı ve eksi alternansı var sinüs sinyali yani.Nasıl bağlarsan bağla diyotu 1 saniyede 25 artı 25 eksi alternans gelecek diyotun ucuna. Yarısını diyot tutacak ama diğer yarısını üstünden geçirecek.Buda geri besleme olacak. AC DC olayını biraz araştırırsanız anlayacaksınız.

Ben sana aksini söylemiyorum. Senin kaçırdığın konu buradaki diyotu koyacağın yer DC değil AC. AC'nin artı ve eksi alternansı var sinüs sinyali yani.Nasıl bağlarsan bağla diyotu 1 saniyede 25 artı 25 eksi alternans gelecek diyotun ucuna. Yarısını diyot tutacak ama diğer yarısını üstünden geçirecek.Buda geri besleme olacak. AC DC olayını biraz araştırırsanız anlayacaksınız.
Tamda bunu demek istemiştim ama anlatacak bilgim yoktu mantık olarak bunu sormak istemiştim

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri