Geri Dönüşü nasıl engellerim?

Darbe akım şalterini (Impulse relay) inceleyiniz...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
diyot tek yönde akım geçirir zaten nasıl geri besleme yapacak + tarafını röleye bağlayacak böylece geri besleme olmayacak
Ben sana aksini söylemiyorum. Senin kaçırdığın konu buradaki diyotu koyacağın yer DC değil AC. AC'nin artı ve eksi alternansı var sinüs sinyali yani.Nasıl bağlarsan bağla diyotu 1 saniyede 25 artı 25 eksi alternans gelecek diyotun ucuna. Yarısını diyot tutacak ama diğer yarısını üstünden geçirecek.Buda geri besleme olacak. AC DC olayını biraz araştırırsanız anlayacaksınız.

Ben sana aksini söylemiyorum. Senin kaçırdığın konu buradaki diyotu koyacağın yer DC değil AC. AC'nin artı ve eksi alternansı var sinüs sinyali yani.Nasıl bağlarsan bağla diyotu 1 saniyede 25 artı 25 eksi alternans gelecek diyotun ucuna. Yarısını diyot tutacak ama diğer yarısını üstünden geçirecek.Buda geri besleme olacak. AC DC olayını biraz araştırırsanız anlayacaksınız.
Tamda bunu demek istemiştim ama anlatacak bilgim yoktu mantık olarak bunu sormak istemiştim

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri