Gelin Rüzgar Türbini Yapalım

degerli katilimcilar

ruzgar enerjisinden hobi yada biraz daha profesyonel ugrasanlar icin en iyi secenek camasir makinalarinda kullanilan fisher&paykel motorlari.. bu motorun nasil sokuleceginden , tellerin yeniden nasil baglanacagina kadar hersey burada.. isi biraz bilen icin resimleri dahi yeter.. ingilizce metinleri copy/paste yaparak googletranslate programi ile turkceye cevirabilirsiniz..kolay gelsin

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayin..
YourGreenDream - Hobby alternative energy production education and resources. Fisher and Paykel Smart Drive generators for windmills, windpower and hydro generators.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar,

fisher and paykel motorlarını nereden bulabiliriz. günümüzde hangi makinalarda kullanılıyor.

merhaba sayın üstad şef ben burada yeniyim rüzgar türbinleri hakkında bilgi edinmeye çalışıyorum fakat altarnatör arayışı içindeyken bir arkadaşımız manyetik motordan bahsetmiş acaba sizinbu konuda bir çalışmanız varmı eyer manyetik motor yapabilirsem rüzgar türbinine gerek olmadığını düşünüyorum sebebi rüzgar türbini yerine güç altarnatörünü hareket ettirmek için manyetik mortor yeterli diye düşünüyorum manyetik motoru altarnatöre baylağarak elektirik üretebilirim

degerli katilimcilar

reklamlarda direct drive ozelligi ile tanitilan camasir makinalari var.. onceki mesajimdaki linke girerseniz zaten resimlerden ne ve nerede oldugunu rahatca gorebilirsiniz.. onlarin motorlari fisher&paykel tipteki motorlardir.. simdiye kadar taradigim tum yabanci sitelerden cikardigim sonuc sudur ' harcadiginiz emek karsiliginda verim alabileceginiz yegane motor tipi budur'..diger butun tipler ve turler hobilerinizi gerceklestireceginiz biraz pahali oyuncaklardir..

kolay gelsin!!

sayın şefim degerli arkadaşlar öncelikle yeni yılınızı kutlarım
Ben 200Ax5=1000A akü gurubu ve bunları şarj ede bilecek bi rüzgar türbini ypmak istiyorum yanlış bilmiyorsam akü şarj akımı kapasita bölü 10 olması gerekti buna böre ben 100A ile 1000A akü gurubumu 10 saatte şarj ederim
sonuç olarak 100Ax12=1200w lık türbin lazım 1200w alternatör nasıl yaparım şimdiden tşk ederim saygılar

degerli katilimcilar

italyan bir merakli kendisi cok guzel bir RUZGAR ENERJISI sistemi yapmis.. resimli ayrintilarin yani sira olculeri gosteren DGW file da mevcut.. bu linkten tumumu gorebilirsiniz.. ingilizce ancak googletranslate yardimi ile turkceye cevirirsiniz..
hobi tarzini asan bir ustalik var. ancak performansa iliskin teknik detaylar yok..DIKKAT CESITLI EL ALETLERININ KULLANILMASI BILGI VE TECRUBE GEREKTIRIR..KENDINIZE VE CEVRENIZE ZARAR VEREBILIRSINIZ!! LUTFEN GUVENLIK KONULARINA GEREKEN DIKKATI GOSTERIN

Homegrown Power: homemade wind turbine 2 KW

silecek motorunun redüktör kısmını çıkararak kullanabilirsiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Geri