Güneş Enerjisi ile elektrik üretimi

Merhaba Arkadaşlar

Bir konuda acil yardıma ihtiyacım var.

Sorum şu ki:

Bildiğiniz gibişPhotovolteik paneller ile invertör arasında voltajda dalgalanmalar oluyor.Bu dalgalanmalar sınırların dışına çıktığında devreyi kesecek bir sisteme ihtiyacım var.

Devreyi en güvenli biçimde nasıl kesmem gerekiyor?

Konuda bilgisi olan arkadaşlar ilgisiz kalmaz ve bana yardımcı olursa çok sevinirim.

Merhaba Arkadaşlar

Bir konuda acil yardıma ihtiyacım var.

Sorum şu ki:

Bildiğiniz gibişPhotovolteik paneller ile invertör arasında voltajda dalgalanmalar oluyor.Bu dalgalanmalar sınırların dışına çıktığında devreyi kesecek bir sisteme ihtiyacım var.

Devreyi en güvenli biçimde nasıl kesmem gerekiyor?

Konuda bilgisi olan arkadaşlar ilgisiz kalmaz ve bana yardımcı olursa çok sevinirim.

sn tombik o sistem de sensörlerle ısıgın yerı saplanıp pic de a/d cevrım sonucu tahmını konum belırlenıp takıp edılmeye calısıyor.bence hıc guvenlı vede uzun ömurlu bır sıstem degıl.çünkü sensörler direk güneş ısıgına maruz kaldıgı için yakın bir zamanda işlevini kaybedecektir.ayrıca hassasiyette cok zayıf. uzun ömürlü bir sistem kuracaksanız böyle birsistemi asla tercih etmenızı tavsiye etmem en fazla bir iki yıl sonra devre dısı kalacaltır .
oysa 1500 tl lik sistemde bilidigim kadarıyla veri tabanı kullanılıyo yani günesin konun ları yıla ve günlere saaatlare göre acısı belırlenıp motorlar ona göre konumlandırılıyor.garanti bir sistem.
yok fazala para veremem dersenız o zaman benım gelıstırmekte oldugum takıp sıstemının bıtmsını beklemelısınız :)
uygun bir fiyata yerlı takıp sıstemı yapıyorum. ayıca o 1500 tl lıkten daha da usyun bir şey biraz daha zamanı var ama ....
bekle türkiyem yabancıları bir noktada daha devre dısı bıkacagız :)

Gunes panellerinde yarı iletken madde olarak silisyum kullanılıyor diye biliyorum. Yarı iletken madde dışında nasıl yararlanabiliriz güneş ışınlarından?

Merhaba Benim sormak istediğim birşey var.20 Megawattlık kurulu sistemler var.Bu sistemler gün içerisinde elde ettikleri sistemleri şebekeye direkt mi gönderiyor yoksa depolayıp şebekenin ordan çekmesini mi bekliyor.Diyelim ki şebekenin çekmesini bekliyor ancak o zaman bu enerjiyi depolayacak akülerin maliyetleri çok fazla olmaz mı?Kısacası bu durum sacma olmaz mı? Peki ya şebekeye gömnderiliyorsa nasıl korunuyor ben bunu da anlamıyorum?
Cevaplarsanız sevinirim.

ruzgar enerjısı için ne yapmalıyım bu konuda bılgısı olan varmı teşekur ederım

12 - 24 - 48 V DC olarak Comet, Lorentz, SCHUR flo. olmak üzere 3 Alman malı ürünlerin satışını yapmaktayız. Ürünlerimiz hakkında bilgi için bize ulaşabilirsiniz. Solar sulama sistemlerinde panel ile birlikte uygun fiyat çıkarabiliriz Dalgıç Su Pompaları

Rüzgar Türbinleri olarak 400 W ile 10 kW arasında değişin ürün gamımız bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgi için bize ulaşabilir veya sitemizi inceleyebilirsiniz Rüzgar Türbinleri

Saygılarımla

Güneş enerjisi yatırımları yüksek maliyetli yatırımlardır. Bu nedenle toplam yatırımın tutarı, ne kadar sürede kendini finanse edeceği, finansman seçenekleri, panel seçimi, kurulum sonrası enerji satış olanakları ve diğer teknik ve mali konularda detaylı bir fizibilite raporu hazırlamanızı tavsiye ederiz.
www.fizibilite.info

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri