GÖRÜNTÜLER GİTTİ

ekotone

Üye
Arkadaşlar bundan 6 ay önce bir binaya 5 kameralı sistem takmıştım.Geçen aradılar görüntülerin hepsi gitmiş.dvr cihazının üzerinde 2 ışık var bir tanesinin yanıp söndüğünü söyledi.Adaptor de de bir sorun yok çalışıyor dedi. Sorun ne olabilir.

Sorun tam olarak acik degl. Harddisk olabilir görüntü işlemcisinde sıkıntı olabilir

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

evet soru çok zor hemde cokkkkk
kolay olan tek şey şu
kamera ları beslediğin adaptör den alacaksın eline bir tane
bir tane de yedek kamera
bir tane ölçü aleti bir tane dvr cihaz
buraya yazıp cvp bekleyene kadar oraya gidip müşterini bekletmeden on dk deneyeceksin
maximum 10 dk içinde sorunu kendin bulacaksın
kolay gelsin

Sayın zirve 43; öncelikle ben kamera sistemi çok taktım ama açıkçası arıza çözme işinde biraz acemiydim.Dediklerini bende düşündüm ama elimde yedek malzemeler olmadığı için forum dan yardım almayı düşündüm.Neyse sorunu çözdüm.Önce adaptörü kontrol ettim sistem çalışırken adaptör çıkışlarını ölçü aleti ile baktığımda 3 v gördüm .Sonra adaptoru söktüm arızalı diye değiştirmeye gittim orada tekrrar ölçtük 12 v gösterdi.Aklıma kameralardan birinde kısa devre ihtimali olmuş olacağı ihtimali geldi.Aynı adaptörü tekrar taktım.Ve çalıştı.Bende bu işten bişey anlamadım adaptör kendi kendine nasıl 3v a düşer ?

kısa devre olsaydı (smps) kısa devre koruması için kendini kapatır 3v değil 0v gösterir. başka bir sorun olabilir adaptör arızalıdır..

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri