Floresan Lambanın Geç Yanması

çelişkili bilgiler veriyorsunuz. konunun ilk mesajında sadece bu lambada olduğunu, şebekede problem olsa diğer lambalarda da bu sorunun görülmesi gerektiği ama görülmediğini söylemişsiniz.

Ancak bu mesajınızda ise hepsinde aynı sorun var demişsiniz.

Ben çekiliyorum :)

-Sanırım bir yanlış anlaşılma var. Ben "sadece bu lambada sorun var" demedim. Sadece floresan lambalarda sorun olduğunu, akkor tipi lambalarda herhangi bir sorun olmadığını yazdım. Zaten ilk mesajımda da "bütün odalarda aynı sorunun olduğunu" yazmışım. Sanırım siz yanlış anladınız.

-Ayrıca starteri ve lambayı değiştirip denedim. Yine bir değişiklik yok. "Pır pır"lama devam ediyor, lamba çok geç yanıyor.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
-Sanırım bir yanlış anlaşılma var. Ben "sadece bu lambada sorun var" demedim. Sadece floresan lambalarda sorun olduğunu, akkor tipi lambalarda herhangi bir sorun olmadığını yazdım. Zaten ilk mesajımda da "bütün odalarda aynı sorunun olduğunu" yazmışım. Sanırım siz yanlış anladınız.

-Ayrıca starteri ve lambayı değiştirip denedim. Yine bir değişiklik yok. "Pır pır"lama devam ediyor, lamba çok geç yanıyor.

Anladın üstadım.

Size kolay gelsin..

balastlı tip floresanlarda voltaj 185 180 oldumu yanması çok zor sanırım vojtaj ile bir probleminiz var voltajı ölç derim

arkadaşlar bana sorarsanız ki sormadınız zaten benim başıma bu tip bir arıza geldi hemde kaç kere
floresan lamba balastı ve starteri uygun olacak 40lık sa 40 lık 36 lık sa 36 lık ve doğrudur ki markasına göre değişiyor pelsan yanıyor birde horoz marka var elimde ama o yanmıyor balastlarda bir problem var
şunu da söyliyim ilk başıma geldiğinde kafayı sıyıracaktım o floresanı söküp başka taktım yandı
müşterinin evinde yanmayan lambayı dükkanda yaktım bu da demek oluyor ki benimde aklıma ilk o geldi gerilim demmek ki müşterinin evinde yetersizdi ve birde floresan lamba yerine tasaruflu ampul takarsanız hem ışık hemde elektrik sarfiyatı açısında daha iyi olur

ewt 36w lambada 22w starter çalışmaz starter değer aralıkları lambaya göre eşit yada büyük olmalı saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,041
Son üye
mehmetozadam82

Yeni konular

Geri