Aydınlatma Teknik Bilgiler

Teşekkürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, foruma yeni kayıt oldum. Aydınlatma ile ilgili bir kaç problemim sonucu buradayım.
Dökümanı inceledim, gayet güzel açıklamışsınız ama ben yinede problemimi sizlerle paylaşmak ve yorumlarınızı duymak isterim.

3 lü prize 2 adet tasarruflu ampül bağladım. Ortam oda sıcaklığı düzeyinde.
Merak ettiğim durum ise şudur ; Bu iki ampül birbirlerini ısıtıp patlatırlarmı ? veya ne gibi sorunlar yaratabilirler. Patladıkları taktirde ortam tamamen kolay kolay tutuşmayacak ahşaptan oluşuyor, ne derece zarar verirler. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Ekstradan tavsiyelerinizi ve bilgilerinizi duymaktan mutluluk duyarım.

arkadaşlar bende evime led li aydınlatma yapmak istiyorum fakat sadece bir kaç odaya(wc, banyo, mutfak, antre ve yatak odası) tek sıkıntım şu ki;

kullanacağım gerlim 12 v ve ben bu gerilimi sigorta kutusundan direk aydınlatma tesisatına vericem normal 220v çıkarıcam bunu takıcam 12v un eksi(-) ucu olarak 220 nin nötr' üne bağlasam bi sorun olur mu?

arkadaşlar bende evime led li aydınlatma yapmak istiyorum fakat sadece bir kaç odaya(wc, banyo, mutfak, antre ve yatak odası) tek sıkıntım şu ki;

kullanacağım gerlim 12 v ve ben bu gerilimi sigorta kutusundan direk aydınlatma tesisatına vericem normal 220v çıkarıcam bunu takıcam 12v un eksi(-) ucu olarak 220 nin nötr' üne bağlasam bi sorun olur mu?

bence nötr'üde ayırmalısın

o zaman direk 220 volt ile çalışan Led alacaksın hiç bir şeyle uğraşmayı direk takacaksın.

Kullanılan armatürün aydınlatma alanına göre direk ve armatür sayısı belirlenebilir.

arkadaşlar ben sizden yardım bekliyorum asansör kuyusunda aydınlatma yapmaktayım lambalarımız impuls röleyle çalışıyor birde priz devresi var şimdi 2 ad kaçak akım rölesi kullanmam söylendi biri aydınlatma diğeri priz için(sistem monofaze olacak)kaçak akım tutmuyor yaptığım iş 1. kaçak akıma normal şekilde fazımı nötürümü girdim2. kaçak akıma köprü yaptım 1. kaçak akımı prize verdim 2.si aydınlatma sigortasına 1.ve 2. kaçak akımdan birer nötr çıkışı alıp nötr barasına girdim ama kaçak akımın biri tutuyor öteki tutmuyor ne yapmam gerek yardımlarınızı bekliyorum

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri