faturadan ne elde ederiz???

sorunuza senelerce calıstıgım yenı bır tesıste karsılastıgım sorunu gıderme yontemımle sıze cevap vereyım.bu tesıste makınalar bazen tek basına calısmakta vede sag sol calısmaktaydı vede tesıste kompanzede cezaya dogru gıtmekte oldugunu daha once forumda anlatıgım kontrol yontemınle tespıt ettım gereklı kontrollerı ve ayarları yapmama ragmen sıstem duzelmıyordu
bende grupları not aldım vede calısmasını kontrol ettım bır pazar gunu
sımdı bır makınayı calıstırdım sıstem kondansator alıyor fakat daha alır almaz kapasatıften devre dısı bırakıyordu buda kapasıte fazla demektı sorunu cozmek ıcın motorun cos fısını okudum gereklı kvar degerınde kondansatorle degıstım dolayısıyla eger sıstemınızdekı role sıralı calısan role ıse en kucuk degerı ayarlamak ıcın bunu yapmalısınız

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bu analiz sadece devamlı çalışan ve devamlı aynı yükü çeken bir sistemde yapılabilir. Mesela devamlı çalışan bir aydınlatma sistemimiz varsa ve devamlı aynı yükü çekiyorsa bu analizi yapabiliriz.
Saygılar..

verdiğiniz cevap için çok teşekkürler...

tesisin fazlar arasındaki yük dagılımı da dengesiz olabilirmi bir faza daha fazla yükleniiyorsa ve bu da akım trafosunun okudugu fazda degılse dolayısıyla kondansatör devreye almıyor olabilir

sorunuza senelerce calıstıgım yenı bır tesıste karsılastıgım sorunu gıderme yontemımle sıze cevap vereyım.bu tesıste makınalar bazen tek basına calısmakta vede sag sol calısmaktaydı vede tesıste kompanzede cezaya dogru gıtmekte oldugunu daha once forumda anlatıgım kontrol yontemınle tespıt ettım gereklı kontrollerı ve ayarları yapmama ragmen sıstem duzelmıyordu
bende grupları not aldım vede calısmasını kontrol ettım bır pazar gunu
sımdı bır makınayı calıstırdım sıstem kondansator alıyor fakat daha alır almaz kapasatıften devre dısı bırakıyordu buda kapasıte fazla demektı sorunu cozmek ıcın motorun cos fısını okudum gereklı kvar degerınde kondansatorle degıstım dolayısıyla eger sıstemınızdekı role sıralı calısan role ıse en kucuk degerı ayarlamak ıcın bunu yapmalısınız

ya gerçekten çok teşekkürler...öyle başınızdan geceni anlattığınızda cup diye oturdu gerçekten :)) ya ben forumda okadar aramama rağmen bulamadım cevabını bu sorunun...ya aslında herkes başından gecen bu tarz deneyimleri anlatırsa inanın kimsenin kafasında soru işareti kalmıycaktır kompanzasyon hakkında....hele isim vermek istemiyorum ama bazıları evet-hayır yada hesaplayabilirsn yada yapamazsın gibi kısa cevaplarla geçiştiriyoo konuyu ve açıklama getirmiyor hiç.. böylece insanın kafasında yanlış fikirler oluşuyo acaba yapabilrmsn gibi...verdiğiniz cevap benm içn çok değerliydi gerçekten +pop verdm bu arada:))
saygılarımla...

tesisin fazlar arasındaki yük dagılımı da dengesiz olabilirmi bir faza daha fazla yükleniiyorsa ve bu da akım trafosunun okudugu fazda degılse dolayısıyla kondansatör devreye almıyor olabilir

sistemde 3 fazlı çalışan makinalar çoğunlukta ise 3 fazlı sistemler dengeli olr..ama tabiki 3 fazlı sistemlerin yanında mutlaka tek fazlı sistemler de mevcuttur ve bu sistemi dengesiz kılabilr..bu durumda sizn bahsettiğinz galiba röleye gelen akım trafosunun bağlı olduğu fazın, sistem dengeli değilse en fazla akım çeken faz olması gerektiği... bu çok fazla etkilermi bilemiyrm..ne derece etkili bu sölediğinz tartışmak lazm aslında...çünkü çok nadir bahsi gecen bir konu kompanzasyonda...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,399
Kullanıcılar
450,291
Son üye
elifaras

Yeni konular

Geri