Evde profesyonel access point çalıştırmak

Cihazın eth0 portunu modeme takınca cihaz IP alıyor mu ?alıyorsa ara yüze bağlantı sağlanıyor mu ayrıca admin şifresi mevcut mu ?

Cihazın eth0 portunu modeme takınca cihaz IP alıyor mu ?alıyorsa ara yüze bağlantı sağlanıyor mu ayrıca admin şifresi mevcut mu ?
Evet taktım hocam ama hiçbir şekilde IP almıyor. Modemdeki LAN ışığı bile yanmıyor. Hiçbir şekilde haberleşme yapmıyor anladığım kadarıyla. Bana 12V DC girişi bozuk gibi geldi. O yüzden poe üzerinden beslemem gerek. Ama şu şema işini bir türlü anlayamadım yanlış pinlerden 48V enerji verip cihazı tümden bozarsak kötü olur.

Bu cihazın POE destekli bir cihazla beslenmediğine emin misiniz?

Arkasındaki POE swithc yada server olmadan çalışmama ihtimalini düşündünüz mü?

Bu ürünler normal access point gibi çalışmaz normalde.Bir sistemin parçasıdır.

Bir ihtimal arayüzüne girip sisteminiz için ayarları yeniden düzenlemeniz gerekir.

Bu cihazın POE destekli bir cihazla beslenmediğine emin misiniz?

Arkasındaki POE swithc yada server olmadan çalışmama ihtimalini düşündünüz mü?

Bu ürünler normal access point gibi çalışmaz normalde.Bir sistemin parçasıdır.

Bir ihtimal arayüzüne girip sisteminiz için ayarları yeniden düzenlemeniz gerekir.
Evet hocam switch, server olmadan çalışamayacağını düşünmüştüm. Ama bu bana pek mantıklı gelmedi. Modemden IP alamasa bile cihaz tamamen açılıp arayüze erişebilmem gerekliydi bence.

Konsol bağlantısı için gerekli ekipman mevcut mu ?

Bunun mantığu şu.

Bunlar ağ elemanı olarak üretilirler ve profesyonel ürün oldukları için yapıları eb kullanımı için uygun değildir.

Şöyle söyleyeyim.Elinizdeki ürüne belki aynı anda 50-100 istemci bağlayabilirsiniz ama ev ürünü için böyle şey mümkün olmaz.

Hayır hocam sadece cihazın kendisi ve kutu aksesuarları mevcut elimde. Aksesuar olarak da dökümanlar, konsol kablosu (RJ45-DB-9) bir de askı aparatı mevcut.
Konsol kablosu varsa masaüstü pcnin rs232 portundan veya usb to rs232 dönüştürücü vasıtasıyla laptobunuzdan halledebiliriz gerekli işlemleri

Konsol kablosu varsa masaüstü pcnin rs232 portundan veya usb to rs232 dönüştürücü vasıtasıyla laptobunuzdan halledebiliriz gerekli işlemleri
Hocam sorun şu ki bendeki kablonun iki ucu da RJ45 konnektörlü. Masaüstü pc de yok elimde sadece laptop var. Yani her türlü dönüştürücü gerekecek. Ama ilk önce cihazın çalıştığını teyit etmem gerek. Çünkü zaten bozuksa uğraşmayacağım çalıştırmak için. Eğer yapabilirsem bir şekilde multimetre ile poe pinlerini tespit etmeye çalışacağım.

İki ucu rj45 ise o normal ethernet kablosudur,konsol kablosunun bi tarafı db9 olması lazım.
yakında olsaydınız poe adaptör içinde konsol bağlantısı için yardımcı olabilirdim ama ben istanbuldayım

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri