Evde profesyonel access point çalıştırmak

Yakın değilsiniz.poe ile uğraşmaktansa 48v 2A adaptörle,dc jack üzerinden enerji verip denerdim ilk

Yakın değilsiniz.poe ile uğraşmaktansa 48v 2A adaptörle,dc jack üzerinden enerji verip denerdim ilk
Hocam o jak girişi sadece DC 12V için diye biliyorum oradan 48V enerji verirsek cihaz bozulur gibi geliyor bana. Bu arada 12V adaptörle beslediğim zaman cihazın çektiği akım 360-370ma arasında dalgalanıyor sürekli.

Hocam o jak girişi sadece DC 12V için diye biliyorum oradan 48V enerji verirsek cihaz bozulur gibi geliyor bana. Bu arada 12V adaptörle beslediğim zaman cihazın çektiği akım 360-370ma arasında dalgalanıyor sürekli.
12 volt durumu ?

12 volt yerine farkı voltaj verilirse bozulur bu durumun kullanicinin hatası arıza yüzdesi düşük.
Ikincisi adaptör sorunu

1 - Adaptör değisimi 12 volt - amper .
2 - Yazılım ile ilgili .
A - Yazılım bozulmuş
B - Güncelle

12 volt durumu ?

12 volt yerine farkı voltaj verilirse bozulur bu durumun kullanicinin hatası arıza yüzdesi düşük.
Ikincisi adaptör sorunu

1 - Adaptör değisimi 12 volt - amper .
2 - Yazılım ile ilgili .
A - Yazılım bozulmuş
B - Güncelle
Evet hocam yazılımdan da şüphelendim açıkçası. Ancak cihaz tamamen açılmadan yazılım yüklemek mümkün değil gibi. Çünkü cihazı ethernet üzerinden pc ye veya modeme taktığım zaman hiçbir şekilde cihazı algılamıyor. Eğer cihaz eeprom benzeri bir yonga kullanıyorsa anakart (PCB) söküldükten sonra bu yonga PCB den sökülerek programlayıcı yardımıyla yazılım yeniden yüklenebilir. Lakin şu anda elimde programlıyıcı yok. Fiyatları da biraz yüksek diye biliyorum. Minimum masrafla cihazı çalıştırabilirsem benim açımdan daha iyi olur. Bu arada cihazı başka bir 12V adaptör ile de deneyeceğim.

Son düzenleme:
Konusunda uzman arkadaşların yorumlarını beklemeniz.

Yazılım yükleme ( dikkat tamamen çöp olabilir )
Elektrik kesilmesi ve diğer aksaklıklar ?

Modemden örnek ?
Videonun tamamini izlemeniz
ve diğer internettende araştırma yapmanız.

Red Power.

Kolay gelsin , Sağlıcakla .

Ürünün dc jack girişinde 12V yazıyor mu ?

Cihazın kendisine ait foto ekleyebilir misiniz ?

Ürünün data sheetinde 48v 2A dc adaptörle beslendiği yazmış,tahmin olarak söylemiyorum Ürünü üreten firma kendi manualinde yazmış bu şekilde.

Cihaz sağlıklı şekilde power on olduktan sonra diğer aşamalara geçebiliriz.arayüze giriş gerekli konfigürasyonlar ve mevcutsa firmware update

Bu access pointin internetteki resimlerine bakıyorum dc girişte 12 volt ibaresi var. Buradan 48 volt vermeyi tavsiye etmem.

Edge-core ECW7220-L
https://www.edge-core.com

pp.png

ECW7220-L.png

Ekli dosyalar

• ECW7220-L ACCESS POINT İN - PDF Free Download.pdf
    1.2 MB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:
Adaptör takılıyken reset butonuna 20 sn basılı tutunca ledlerin durumu nedir?

Ürünün dc jack girişinde 12V yazıyor mu ?

Cihazın kendisine ait foto ekleyebilir misiniz ?

Ürünün data sheetinde 48v 2A dc adaptörle beslendiği yazmış,tahmin olarak söylemiyorum Ürünü üreten firma kendi manualinde yazmış bu şekilde.

Cihaz sağlıklı şekilde power on olduktan sonra diğer aşamalara geçebiliriz.arayüze giriş gerekli konfigürasyonlar ve mevcutsa firmware update
Cihaz yanımda olmadığı için resim gönderemedim ama @arkaplan hocam resimleri göndermiş zaten.
Adaptör takılıyken reset butonuna 20 sn basılı tutunca ledlerin durumu nedir?
Onu da denedim hocam değişen hiçbir şey yok hiç tepki yok cihazda. Ledler sürekli sabit şekilde yanıyor enerji kesilene kadar. Ayrıca cihaz çalışırken adaptör gerilimini de ölçtüm gerilim düşmesi de söz konusu değil. 12.17v civarı gözüküyor gerilim.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri