Ev yapımı hava kompresörü

2.8 bar! "Sessiz" bir şey ifade etmiyor, db değerini nedense vermemişler!

Başka bir alternatif;

http://www.hepsiburada.com/attlas-zj2025-n-2hp-24lt-kompresor-monofaze-p-HRCNTZJ2025N

24 lt, 8 bar, 325 TL. Bu tür ve bulunabilirse daha iyi fiyatlı bir kompresör alınıp modifiye edilebilir, ekovat takılabilir. Tankın üzerindeki girişler, basınç saatleri, elektronik kullanılabilirse ekovatın dışında fazla masrafa gerek kalmayabilir. Bulunacak tank ve üzerinde yapılması gereken değişiklerin hem maliyeti hem de riskleri var.

Son düzenleme:
2.8 bar! "Sessiz" bir şey ifade etmiyor, db değerini nedense vermemişler!

Başka bir alternatif;

http://www.hepsiburada.com/attlas-zj2025-n-2hp-24lt-kompresor-monofaze-p-HRCNTZJ2025N

24 lt, 8 bar, 325 TL. Bu tür ve bulunabilirse daha iyi fiyatlı bir kompresör alınıp modifiye edilebilir, ekovat takılabilir. Tankın üzerindeki girişler, basınç saatleri, elektronik kullanılabilirse ekovatın dışında fazla masrafa gerek kalmayabilir. Bulunacak tank ve üzerinde yapılması gereken değişiklerin hem maliyeti hem de riskleri var.

daha önce de dediğim gibi hazır tank alınıp ekovat direk takılır üstündeki manometre, basınç şalteri, emniyet ventili, çekvalf, birde kazana boru kaynatma işleri düşünülürse hazır almak daha mantıklı.
ben de hazır aldım 300 tl ye
150 tl ye motorunu sattım...
yani ekovat 20 lira falan civarı 170 liraya mal ettim. birde boru ve üfleme tabancası almanız gerek.

Gerçekten @asenyurt 'un dediği en mantıklısı. Peki bu cora'nın altında nemi almak için çıkış var mı? Resimlerinde gözükmüyor. Attass olan markanın altında gözüküyor.

hepsi aynı hepsi çin malı adam üstüne atlas yapıştırıyo ya da cora yapıştırıyo altında evt tahliye vanası var

@asenyurt konuyu hortlatmış gibi olacağım ama kompresör gürültüsünden gına geldi. 50lt aldım bu arada.. Buzdolabı motoruyla kaç bara kadar hava basabiliyor sunuz? 7 bar'a kadar basıyor mu?

6 bar temiz, mini buzdolabı komp. ile.

7'ye çıkarabilen oldu mu? Pnomatikler için 7 bar anca yetiyorda..

7 bar a kadar basıyor 14 dakikada.
6 barda tekrar devreye giriyor

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri