endüktif reaktif ve kapasitif hakkında

sayın srkz, sisteminizin kapasitif yönde değer alması kablo metrajından olabilir.dalgıç motoru kapalı iken kapasitif sayacınızı(kablo enerjili  durumda)15-30 dakika  gözlemlemenizi  önerebilirim.selametle

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sayaç trafonun orda muhtemelen aradaki mesafe çok.kablo metrajı uzadıkça kapasitif çeker.kompanze arkadaşa katılıyorum.

cakir59 ' Alıntı:
mrb konpanzasyon hakkında konuşmak istiyordum
arkadasım lutfen forumda mesajları okuyarak vede sorununuzla veya ogrenmek ıstedıklerınızle ılgılı soru sorarsanız sıze daha ıyı yardımcı olabılırız

srkz arkadaşın bahsetmiş olduğu problemle ilgli olarak nasıl bir çözüm üretildi acaba..arkadaş problem ve çözümle ilgili olarak foruma yazmamış .saygılarımla..

panoyu elden geçirirken çarpılmadıysa,muhtemelen sorunu çözdü ve bir daha gelme ihtiyacı hissetmedi :)
ben ikinci şıkkı tercih ederim.Umarım çözülmüştür.

İyide, bu değerler, ceza sınırlarının altında kalıyor. Motor, 30 kw. olduğuna göre 50 kw. ceza sınırının alrında çok telaş etmesıne gerek yok...

cezaya ne zaman girdi 1 ay mı sadece yoksa devamlımı cezaya giriyor devamlı cezaya girmesi mantıklı degil 1 ay sa sorun vardır kondastörde büyük iihtimal ama sayacında arızalı olabilir buda mantıklı

kondastör arızalı olsa bu kadar yakın degerler olucagını tahmin etmiytorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhaba iyi akşamlar öncelikle bir sorum olacak arkadasım
yardımcı olurmusunuz

firma olarak abus vinçlerinin orjinal halatlarını getirmekteyiz..ilgilenen arkadaşlar bana ism tel ve firma ismiyle beraber dönebilir..

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,124
Son üye
Ekolll

Yeni konular

Geri