Elektronik kazanmışım. Acilen tavsiyeleriniz lazım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Eray KIRIMLI Teşekkür ediyorum.
Liseden sıfır olarak mezun oldum ancak myo dan aynı şekilde mezun olmaya niyetim yok. Bellide olmaz eğitim sisteminin gevşekliğine kapılma ihtimalimde var. Öyle bir hal almış ki kalmak isteseniz bile kalamıyorsunuz. Geçmek zor olması gerektiği yerde kalmak zor.
Çok denk geliyorum, görüyorum ve duyuyorum myo da bile sınavlara çalışmadan kitap defter açmadan bedavadan mezun olanları.

Kendinizi uyarmaya gerek yok , daha kolayı var , mesajınızı düzenleyebilirsiniz.
Aynı zamanda flood yapmamış olursunuz.

Forum da ki bir sorundan dolayı benim mesajlarımın altında bölüm yöneticisi olduğum sayfalar dışında düzenle butonu çıkmıyor. Düzenle butonu çıksaydı zaten onu kullanacak zihniyete sahip bir insanım. Sizin gibi değerli bir üyemizin de eğitim sistemini eleştirmeyip benim yazdığım yazıya takılması ayrı bir şaşırtıcı doğrusu.

Eğitim sisteminin insanları marstan gelme değil içimizden çıkma.
Şımarık fırlamayı 5 yaşında atarsın öğretmenin başına .
Bebenin en ufak zırlamasında ya sıkarsın öğretmenin bacağına ya tayin haritanın en uzak köşesine.
Öğretmen buldu kolayını çok zeki ama yaramaz çalışmıyor bir çalışsa...
Veli giderken topukları kıçına değer bebem zekiymişşş..
Döküntü ile uğraşsa dersin hakkını veren öğrenci geri kalacak.
Sınıfa almasa eğitimde fırsat eşitliği...zart ... zurt....
Ne iyi eğitimci ne de iyi öğrenci kolay bulunmaz.
Her yıl her sınıfta ( üniveriste dahil ) ortalama %5 tir.
İşte o kadarı ülkenin lokomotifidir.
Öğretmen , hiç olmazsa diploma alsında devlet dairesine kapağı atıp hayatı kurtulsun babından sorar , TR nin başkenti Ankara dır değil mi yavrum ? eeee ımmm şeyyy... afferiiimm bildin geç...
Gayet normal memlekete hamalda lazım çöpçüde.

Yüzde beş den kalan artıklardan bazıları iş hayatında kendini toparlar eksiklerini kapatır kendine yer bulur , onlarda % 5 civarındadır.
Gerisi için yazmaya değmez.
Bunları bir çok kez yazdık gizli saklı özel keşif bilgiler değil.
Nerelerdeydin ?
Tembel öğrencilerin açtığı tatmin başlıklarının hepsine , kopyala yapıştır seçeneği yok forum editöründe...

Tembel tembeldir çalışkanda çalışkan.
Tembeli dürtsen kaldıramazsın çalışkanı bağlasan tutamazsın.
Bizim buraların lafı .." olcek oğlak bokundan belli olur "...

Şimdi bu manzaranın neresinde takunya ??? kaç yıldır takunya tıkırtısı duyuyorsun ???
Bu ülkenin eğitim sistemi 100 yıldır boklu değnek hem de her tarafı...

Şaşırmana şaşırdım ..

Sayın @KAZIMUGUR ben sizin kadar uzun uzadıya yazılar yazıp ta insanların kafalarını karıştırmadan direk anlatmak istediğimi yazayım. Forum da siyaset yasak olduğu için takunya zihniyetine girmeden söylemek istediğimi söyleyeceğim. Ortalama %5 demişsiniz %5 ile bu ülke kalkınmaz ve bu ülke sanayisi işlemez. Bana nerelerdeydin diye sormuşsunuz ben bu düzen değişsin bu eğitim sistemi değişsin diye elimden geldiğince aklımın yettiğince mülki ve idari birimlerine kanuni yollardan nasıl olması gerektiğini anlatmaya çalışıyorken kusura bakmayın sizin gibi burada sayfa sayfa yazı yazıp kendimi gösteremedim. O yüzden buralarda olamadım. Bu ülkenin eğitim sistemi ben endüstri meslek lisesinden mezun olup meslek yüksek okuluna sınavla giriyorken, meslek liselerinde sınıf geçmek oldukça zorken tıkırtı yoktu. Ne zamanki tıkırtı duymaya başladım sırf diplomalı kişi sayısını arttırıp yüzdelerle oynamak için boş beleş insanları meslek sahibi diye ortalığa saldılar ve üniversite mezunu yüzdesi ile oynamak içinde meslek lisesi mezunlarını sınavsız üniversiteye almaya başladılar Sayın @KAZIMUGUR.

Merhaba,
"Benim kızgınlığım size değil yanlış anlamayın böyle bir eğitim sistemini bu ülkeye getiren takunyalı zihniyete"
Tamamen size katılıyorum.Lise mezunu sekreter bir kızımız,faturanın %18 KDV'sini hesaplayamamıştı.
Not:Bu arada gerçekten sağlam bir eğitim almakta olan gençlerimizi tenzih ederek %18 KDV içinde 2950 TL için fatura yazılmasını isteyiniz.Acaba kaç lise mezunu fatura yazabilir. X+(X*18/100)=2950 den 2500+450=2950 veya 295000/118=2500 hesaplayabilir?

O %5 bugün ülkenin milli tankını yapıyor helikopterini yapıyor elektronik ekipmanını yapıyor her tür silahını yazılımını satın almıyor kendi yapıyor üstüne üstlük satıyor ve daha bir çok teknolojik ürün...
Kulağına gelen tıkırtılar takunyadan değil de , gözlerine takılan at gözlüğünden olmasın ???

O %5 bugün ülkenin milli tankını yapıyor helikopterini yapıyor elektronik ekipmanını yapıyor her tür silahını yazılımını satın almıyor kendi yapıyor üstüne üstlük satıyor ve daha bir çok teknolojik ürün...
Kulağına gelen tıkırtılar takunyadan değil de , gözlerine takılan at gözlüğünden olmasın ???
Sayın @KAZIMUGUR siz şu at gözlüğünü çıkarında Dünya da neler oluyor bu ülke nereye gidiyor bir görün. Sizin bahsettiğiniz o %5 bu ülke ekonomisinin çarklarından birini döndüremez. Milli tank, milli helikopter yapıyor öylemi sanıyorsunuz o tank, o helikopter in sadece parçalarını birleştiriyor bu ülke yazılımına gelince; yazılımını da bu ülkede üniversite eğitimini almayan yurt dışında yetişmiş üstün zekalı vatanperver insanlar yapıyor takunyalı, badem bıyıklı embesiller değil.

Ben %5 e sağ sol katmadım ama senin aklında körü körüne yanlı siyasetten başka şey yok.
Belliydi zaten baştan.
Önce sataşıp sonrada siyaset yapmayalım demenden.
Eleştiriye bile açık değilsin..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri