Elektronik kazanmışım. Acilen tavsiyeleriniz lazım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Synthesis

Üye
Elektronik teknolojisi (2 yıllık) kazanmışım. Lisede bölüm dersleri açısından tamamen boş bir şekilde mezun olmuştum. Okulların açılmasına 1,5-2 ay civarı bir şey var. Bu tatil süresi içinde bir şeyler öğrenmek,kendimi geliştirmek istiyorum. Bölüm dersleri bakımından tamamen bir hiçim. Bölüme sıfır bir şekilde gidipte madara olmak istemiyorum. Bu 1-2 aylık süreç içinde nereden başlamalıyım,neleri öğrenmeliyim tavsiyeleriniz nedir?

müfredatınızı öğren ilk önce sonra uygulamalımı eğitimin yoksa teorikmi ona göre kendine bir yol belirlersin

Merak etme. Sınıf arkadaşların senden farklı olmayacak.

Merak etme. Sınıf arkadaşların senden farklı olmayacak.
Onların çok büyük bir kısmı liseden yeni mezun olupta direk oraya gelmiş olan öğrenciler olacak. Yeni mezun oldukları için az çok bir şey hatırlar,bilirler. Ben yeni mezun olmadım önceki senelerin mezunlarındanım. Hepten bir şey bilmiyorum,hatırlamıyorum.

Elektronik okuyacaksan ve mezun olduğunda kolay iş bulmak istiyorsan. Bir tane çizim programı öğren proteus vb. ayrıyetten C dilini öğren yazılım için. Devre tasarımı için analog elektroniği iyi kavraman gerekli. Bu şekilde kendini eğitirsen mezun olduğunda rahat iş bulursun.Okul dışında kendini yetiştirmelisin.

Elektronik teknolojisi (2 yıllık) kazanmışım. Lisede bölüm dersleri açısından tamamen boş bir şekilde mezun olmuştum. Okulların açılmasına 1,5-2 ay civarı bir şey var. Bu tatil süresi içinde bir şeyler öğrenmek,kendimi geliştirmek istiyorum. Bölüm dersleri bakımından tamamen bir hiçim. Bölüme sıfır bir şekilde gidipte madara olmak istemiyorum. Bu 1-2 aylık süreç içinde nereden başlamalıyım,neleri öğrenmeliyim tavsiyeleriniz nedir?

Elektronik bölüm dersleri açısından tamamen boş bir şekilde mezun olmak ne demek ya böyle bir mezuniyetmi var bu nasıl bir eğitim sistemi seni bu şekilde nasıl mezun ederler.Birde kazanmışım diyorsunuz sınavsız girilen bir yeri nasıl kazanabiliyorsunuz anlamıyorum.

Elektronik bölüm dersleri açısından tamamen boş bir şekilde mezun olmak ne demek ya böyle bir mezuniyetmi var bu nasıl bir eğitim sistemi seni bu şekilde nasıl mezun ederler.Birde kazanmışım diyorsunuz sınavsız girilen bir yeri nasıl kazanabiliyorsunuz anlamıyorum.
Son yıllarda mezunların çok büyük kısmı benim gibi. 1 tane vasıflı adam mezun ediyorsa 20 tane vasıfsız adamı mezun ediyor. Eğitim sistemi meslek liselerinde artık böyle işliyor. 50 yıl öncesinin meslek liseleri yok artık.. Aynı şey artık myo ların bir çoğu içinde geçerli. Meslek liselerinin şu an ki vazifesi sadece lise mezunu yapmak ve göstermelik diploma vermek başka bir şey değil. Günümüzde oralarda verilen eğitimi bir gidip görseniz, öğrencileri ve öğretmenleri bir gidip görseniz anlarsınız ne demek istediğimi. Bu mesajıma 20-50 yıl öncesinin meslek mezunları çok kızacak ve taşa tutacaklardır. Malesef meslek liseleri sizin zamanınızdaki gibi değiller. Ne öğretmenleri ne öğrencileri..

Son yıllarda mezunların çok büyük kısmı benim gibi. 1 tane vasıflı adam mezun ediyorsa 20 tane vasıfsız adamı mezun ediyor. Eğitim sistemi meslek liselerinde artık böyle işliyor. 50 yıl öncesinin meslek liseleri yok artık.. Aynı şey artık myo ların bir çoğu içinde geçerli. Meslek liselerinin şu an ki vazifesi sadece lise mezunu yapmak ve göstermelik diploma vermek başka bir şey değil. Günümüzde oralarda verilen eğitimi bir gidip görseniz, öğrencileri ve öğretmenleri bir gidip görseniz anlarsınız ne demek istediğimi. Bu mesajıma 20-50 yıl öncesinin meslek mezunları çok kızacak ve taşa tutacaklardır. Malesef meslek liseleri sizin zamanınızdaki gibi değiller. Ne öğretmenleri ne öğrencileri..
Benim kızgınlığım size değil yanlış anlamayın böyle bir eğitim sistemini bu ülkeye getiren takunyalı zihniyete

Neyse şimdi siyasete giriyoruz. Siyaset forum kuralları gereği yasaktır. Burada da kendi kendimi uyarmış olayım. @Synthesis sizede lise de tüm tuttuğunuz notları, kitapları tekrar açıp okumanızı tavsiye ederim. Kapa bildiğiniz bilgiler yanınıza kardır. İyi çalışmalar dilerim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri