Elektriksel ve Butonsal Devir Yönü Değiştirme

Amerıkan normu, yatay, Alman normu arkadasın çizdiği gibi soldan sağa gider.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sayın fatihozdamar bu devre alman normuna göre degıl amerıkan normuna göre çizilmiş bir devredir eğer yanılmıyorsam alman normu yatay oluyor plc programlamada kı ledder diyagramı gıbı oluyor bu ıse amerıkan normudur eger yanılıyorsam dogrusunu da ögrenmıs olurum tesekkurler
sayın meliksah45 amerikan normu yatay çizilir ve simgeleri bariz olarak farklıdır amerikan ve alman normu çizimlerindeki kontaktör buton vb. gibi simgeleri araştırmanı öneririm
SAYGILAR

ben onu demedim zaten;sistemde her bir yön için stop butonu konulmuş ayrıca motorun geneline stop butonu koymak mı mantıklı? eğer mantık acil stopsa ok.sembol yanlış,sistemi kesmek isteniyorsa zaten sigortayı indirecek.

ben onu demedim zaten;sistemde her bir yön için stop butonu konulmuş ayrıca motorun geneline stop butonu koymak mı mantıklı? eğer mantık acil stopsa ok.sembol yanlış,sistemi kesmek isteniyorsa zaten sigortayı indirecek.
zaten bi tane stop var sigortadan sonra diğerleri buton ve kontaktörlerin kapalı kontakları stop değil.slm

otomatik kumanda devresi yapıyoruz sayın groove bina tesisatı değil stop butonu tabiki olacak

kardeş devrede hiçbir hata yok.Her devre farklı olabilir onemlı olan devre takıbı yapmak..

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri