Elektrikli Bisiklet Tekeri ile 190 amper üretmek ?

anladım güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
190 amper kolayda bunu 12 voltta üretmek zor. 250 vatlık motordan 2500 vat almak ancak youtube veya benzerlerinde olur. 100 vatlık tabanca havyalarda yaklaşık 100 amper civarı veriyor ama bu 0.5 volt civarı bir gerilimde oluyor. Kalın tel tek sipir voltaj düşük akım yüksek güç aynı.

sayın kaygısız ohm kanununa gore amper volt çikiş alınabılır bahsettığın gıbı 100 watt tabanca havyadan .5 voltta yüksek amperler alınabılır ama iş yapmaz hidrojen santralı yapmıştık universıtede .7 voltta 350 A çikiş alıyorduk ama işe yaramıyordu serı regülatörler koyup 12 volt aldık ama ekonomik değıl çalışmalar devam edıyordu sonucu bılmıyorun

Akım ya da gerilimi üretmek kolay ama ikisini birden üretmek yani gücü yükseltmenin şartları var.
İşi yapan da maalesef güç oluyor. Pazarlama taktiklerinden biri dikkati başka yönlere çekmektir. Konu dışında olunca farketmek te zor oluyor.

Antalyalı bir amcamız elektrikli bisiklet tekerinden anlık değeri 60 70 80 90 amper, saatlik değeri ise 190 amperlik bir sistem üretmiş.

Aşağıda videosu var fakat, bobinleri nasıl sardığını göstermemiş. Monofaze bağladığını söylüyor.

Bu şekilde nasıl bir sarım yapabiliriz.

BLDC (brushless dc motor) sargi azaltip tel kalinlasmis,, 190 A ,,,,, ne manasi var bunun,, 190 A 1 v ise
190 W tamamen mantiksiz bir uygulama

bu adam sahtekar sarımlardaki kablolar 0,75 lik kablo maksimum üzerinden geçebileceği 7 amper daha fazla akımda kablolar yanar zaten

2016 yada 2017 idi sanirim tum Turkiye'de elektrik kesilmisti. Alisik olmadigimiz bu durumda bir sure sonra telefonlarin da sarji bitince boyle durumlara hazirlikli olmak gerek deyip ucunda reduktor olan DC motora kol eklemis ve 12v 50w halojen lambayi yakmayi basarmistim.

Fakat lambayi surekli isildatmak mumkun degil bu is inanilmaz yorucuydu.

Sonra bir ara gene lazim oldu siradan bir insan kac watt guc harcayarak yurur sorusuna yaklasik 100w cevabina ulasmistik.

100w dan yola ciksak 100A icin 1V gerilim elde edebilir. Surekli olarak da bunu saglayamaz cunku soluk soluga kalir.

Tek faz muhabbeti şöyle 3 sargı var açıkça görünüyor AC bunu köprü diyodu içinde çıkış DC +kutup ve şase şeklinde. Amper iddiasına destek yorum yok zira ölçüm yapmamış forumu araştırırsan (Sn. Şef bu konuda daha iyi bilgi veryor) bu konuda hesap formül mevcut.
Sayın tdoktoru.
Öncelikle internette gördüğünüz her videoya inanmayın derim. Sizin aklınıza ve mantığınıza uyuyorsa mesele yok, uymuyorsa boşverin gitsin. Gelelim 190 amper olayına. Nerede yazdığımı hatırlamıyorum ama gene bu video için verdiğim cevap, bu motor değil 190 amper, 19 amper bile veremez.
Ayrıca böyle sabit mıknatıslı alternatör sarımlarında tek faz yerine 3 faz sarılması daha verimli olur.

İkinci bir ayrıntı,
İmalatı motor olarak yapılan bir cihazı alternatör olarak kullanmak verimli olmaz. Çünkü bu motordan yüksek verim almak için ince tel kullanılır. Halbuki alternatörden yüksek akım alabilmek için kalın tel kullanmak gerekir.

Alternatör konularını incelemek için youtube'da Mehmet ŞİRANLI yazın ve videolarımı inceleyin.
Öncelikle internette gördüğünüz her videoya inanmayın derim. Sizin aklınıza ve mantığınıza uyuyorsa mesele yok, uymuyorsa boşverin gitsin. Gelelim 190 amper olayına. Nerede yazdığımı hatırlamıyorum ama gene bu video için verdiğim cevap, bu motor değil 190 amper, 19 amper bile veremez.
Ben sipariş verim 190 amper motor bekliyordum normal iki şey yapmış göndermiş
resimli bir şekilde yardımcı olabilir misiniz ? Tübitak destekli bir projemde 40-50 amperlik bir destek olmasını istiyorum.
Eğer bunu başarabilirsem kamu için çok yararlı olacak
Antalyalı bir amcamız elektrikli bisiklet tekerinden anlık değeri 60 70 80 90 amper, saatlik değeri ise 190 amperlik bir sistem üretmiş.

Aşağıda videosu var fakat, bobinleri nasıl sardığını göstermemiş. Monofaze bağladığını söylüyor.

Bu şekilde nasıl bir sarım yapabiliriz.

Yalan

Ekli dosyalar

• 20220224_211417.jpg
    20220224_211417.jpg
    263.4 KB · Görüntüleme: 11
  • 20220224_211430.jpg
    20220224_211430.jpg
    241.6 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular