Elektrik Mühendisliğinde Memurluk

Alçak Mühendis

Usta Üye
Elektrik Mühendisleri mumur olduklarinda zorunlu hizmet ya da halk dilinde dogu gorevi yapiyorlar mi?

Bazı kurumlar rotasyon yapılıyordu lakin uygulamada ki saçmalık sebebiyle bundan vazgeçildi, Yani hayır.

Bikini kasabasında 4 yıl zorunlu görev var sadece. O da size dokunmaz tahminimce....

Peki tayin olaylari nasil oluyor. Sehir degistirmede zorluk kolaylik olayi nasil.

Saka oldugunu anladim zaten. Bir sehre atandiktanbsonra sehir degistirmek kolay oluyor m7

Çok zor ! Kontenjanlar o bölgedeki ensesi kalınlar arasında pay edilir. Kontenjan için ensesi kalın gerekli (Şöyle camış kadar ensesi olacak).
Üstün başarı göstermen gerekir ki bu çok zor çünkü senin başarın diğerlerinin başarısızlığı olarak kabul görecektir. Gideceğin yerdeki ahlak durumuna da bağlıdır.
Söylediklerim %100 doğru değildir. Zira gerçekten sana ihtiyacı olan bir yer denk gelir, gidersin.
Kısacası Üstün Lobi Çalışması olmadan zor...

Saka oldugunu anladim zaten. Bir sehre atandiktanbsonra sehir degistirmek kolay oluyor m7

arkadaşım meb için söylemek gerekirse eğitim öğretim sınıfı ve diğer kadrolar olarak ikiye ayrılır. Bizler eğitim öğretim sınıfı dışında olduğumuz için. 1 eş durumuyla tayinin çıkabilir. o da 1 yıl asil memur olduktan sonra. 2. sağlam bir dayın olacak 3. Bizim için asıl önemli olan il içi yer değiştirme için üç yıl aynı kurumda çalışmak il dışı ise 5 yıl aynı kurumda çalışmak gerekiyor. Bu sistemde meb için geçen sene değişti, yoksa ömür boyu o memlekette kalman gerekiyordu; tabi iki 1.ve 2. şıkkı kullananlarda vardı.. Yukarıda yazdıklarım meb için geçerlei idi tekrar belirtmek isterim. diğer kurumları bilemiyorum. Saygılarımla...

arkadaşım meb için söylemek gerekirse eğitim öğretim sınıfı ve diğer kadrolar olarak ikiye ayrılır. Bizler eğitim öğretim sınıfı dışında olduğumuz için. 1 eş durumuyla tayinin çıkabilir. o da 1 yıl asil memur olduktan sonra. 2. sağlam bir dayın olacak 3. Bizim için asıl önemli olan il içi yer değiştirme için üç yıl aynı kurumda çalışmak il dışı ise 5 yıl aynı kurumda çalışmak gerekiyor. Bu sistemde meb için geçen sene değişti, yoksa ömür boyu o memlekette kalman gerekiyordu; tabi iki 1.ve 2. şıkkı kullananlarda vardı.. Yukarıda yazdıklarım meb için geçerlei idi tekrar belirtmek isterim. diğer kurumları bilemiyorum. Saygılarımla...
Neredeyse imkansiz diyorsunz kisaca

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri