Elektrik hakkında kendimi nasıl gelistirebilirim

Herkese selâmün aleyküm ben bi elektrikci dükkanı açmayı düşünüyorum yanlız elektrik konusunda çok bir bilgim yok sadece bir süre inşaatta çalıştım. Ve evlere avize.sigorta.anahtar.priz.klima.sofben gibi işleri yapmaya gidiyordum. Ama inşaatta ne birsey ogrettikleri var nede para verdikleri bende bu konuda kendimi nasıl daha iyi gelistirebilirim diye sizlerden yardım istiyorum. Şimdiden teşekkür herkese

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kardes Allah yardimcin olsun.Hakkinda hayirlisi olsun insallah fakat işi ve piyasayi iyi ogrenmeden bence dukkan isine hic bulasma...mesleginde kendini gelistr ilk olarak.dukkan acmadan is alip yapmaya bak...meslegini iyice ogrendkten sonra dukkani o zaman dusun bnce..dukkan acip isletmeye calisan @c.berkan abimiz sana daha detayli bilgi verir bu konuda.

Teşekkür ederim inş hayırlısı olur aynen dediğiniz gibi bende zaten dükkan açmadan önce kendimi nasıl gelistirebilirim. Sonuçta bir iş yeri açtıktan sonra gelen bütün islere cevap verebilmem gerekiyor ondan dolayi kendimi geliştirip öyle açmayı düşünüyorum ama konudada dediğim gibi bildiğim konular elektrik üzerinden bir evin bütün elektrik işini halledebilecek kadar bir bilgiye sahibim yani saat değişimi,sigorta,kaçak akım,avize.klima.sofben.kombi.zil tesisatı bunlar yani bildiklerim ben elektrik bölümü okumadım onun için temel yok ve kısa bir süre elektrik isinde çalıştım ve seviyorum elektrik işini merak duyuyorum bu durumda kendimi daha ne kadar ve nasıl gelistirebilirim. İlginizden dolayi teşekkürler

Bide aklımda dükkan açmadan önce yapışkanlı küçük ilanlar bastırıp bunları evlere dağıtmak istiyorum böyle çağıran çok kişi olacaktır ama bunu da yapmadan önce kendimi hazır hissetmem gerekiyor. Aklımda birisi arayıp ta bana şu işi yaparmisin dediğinde one yada yok demek istemiyorum.

mahalle arasında elektrikçi olmak istiyorsun anladığım kadarıyla işin faz nötr, al götür gibi gözüküyor mahalle arasındaki elektrikçiye aslında fazla bir bilgi ve beceriye gerek yok lakin temel kavramları içine alman lazım , müsteri çağırdı kuyu pompası çalışmıyor kontaktör , motor, termik ,basınç şalteri ,şamandıra
bunlardan herhangi biri arızalı yapabilirmisin yapamadın çok kötü reklam ,dükkanına sadece senin arkadaşların ve serseri grubu takılmaya başlarsa kötü reklam ,, millet karısını kızını senin dükkanına üçlü priz yada ampul almak için bile göndermez .. esnaflıkta efendi olacan geniş olacan müsammalı olacan sabırlı metanetli cesur birde acımasız olacan abi bu özellikler var bende dersen hemen aç... dükkanın pırıl pırıl tertemiz ışıl ışıl aydınlık olacak aydınlık insana güven verir unutma ....

Abim ben 2005 yılından beridir esnafların yanında çalışıyorum ondan dolayi esnafligi iyi bilirim bir id yerinin zarar etmesinin en büyük sebeblerinden biri is yerini bir ev yada kahvehane gibi kullanıp müşteriye kötü imaj vermesidir. Bu imajı verirse eğer birgün kesin kaybedecektir. İşin esnaflik boyutu olarak hiç bir sıkıntı yok ve öyle serseri bir tipte değilim ve açacağım yer 12 13 bin dairelik yerleşim yeri ve çoğu beni tanır ve güvenir. Şimdiki benim tek sorunum dediğiniz gibi kuyu pompası bir iş gelse ki bu hiç aklıma gelmemişti bile bunun gibi değişik işlerde gelecektir onun için elektrik konusunu detaylı olarak nasıl öğrenmem gerekiyor nerden baslamaliyim

Forum istatistikleri

Konular
128,278
Kullanıcılar
450,104
Son üye
MUGEN SARS

Yeni konular

Geri