Elektrik İle İlgili Fen Adamlarının Yetkileri İmza Yetkisi Yönetmeliği

cakal477 ve ikayserili elektrik tesisat projelerine imza yetkiniz maalesef yok...

valla ne bölümmüş ya ekat'ta vermiyorlar
bölümüm güzel aslında ara bir bölüm her bölümden biraz içerisinde var ama ben elektrik işine yakın durduğum için bana bi artısı olmadı.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
valla ne bölümmüş ya ekat'ta vermiyorlar
bölümüm güzel aslında ara bir bölüm her bölümden biraz içerisinde var ama ben elektrik işine yakın durduğum için bana bi artısı olmadı.

yanlıs bılgı mıllı egıtım bakanlıgı elektrık ve elektronık bolumlerını bırlestırdıgı ıcın end. elektronık end. otomasyon yada mekatronık bolumu mezunları ( ıkı yıllık ) cıraklık egıtım merkezıne basvurup elektrık- elektronık teknolojısı adı altında ustalık yada ısyerı acma belgesı alarak 2 grup fen adamı olabılırler bılgınıze sunulur.

2. grup fen adamı olursun

elektrikle alakalı belge vermiyorlar bana. ben yüksek gerilim veya pano tesisatçılığı ilgili olanlardan birisini alıyım diye başvurdum illa elektrikle alakalı sigortan olması gerekiyor. sonra sınav v.s. demişlerdi.

Ben Endüstri meslek lisesi elektrik mezunuyum. bulunduğumuz yörede oğluma ait elektrik dükkanı var. zaman zaman ev elektriği trifaze sulama pompaları yapıyorlar. Burada en büyük sıkıntıyı Proje yönünden çekmektedirler. projeyi çizdirdikleri kişilerde iş yerine sahip olduklarından projeleri uzun süre onaylatmayıp oğluma ait müşterilere karşı mahcup duruma düşürmeye çalışmaktadırlar.
Ben Endüstri meslek lisesi elektrik bölümü mezunu olarak ev ve sanayi elektrik projesi çizip onaylatabilirmiyim. bu şekildeki yetkiyi kullanan varmı ve bunların gücü nedir.

Ben Endüstri meslek lisesi elektrik mezunuyum. bulunduğumuz yörede oğluma ait elektrik dükkanı var. zaman zaman ev elektriği trifaze sulama pompaları yapıyorlar. Burada en büyük sıkıntıyı Proje yönünden çekmektedirler. projeyi çizdirdikleri kişilerde iş yerine sahip olduklarından projeleri uzun süre onaylatmayıp oğluma ait müşterilere karşı mahcup duruma düşürmeye çalışmaktadırlar.
Ben Endüstri meslek lisesi elektrik bölümü mezunu olarak ev ve sanayi elektrik projesi çizip onaylatabilirmiyim. bu şekildeki yetkiyi kullanan varmı ve bunların gücü nedir.

İstanbul Elektrik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Odas

bildiğim kadarıyla bir yanlışın var elektronik ve elektronik hab. mühendisleride 1000V altı yetkiye sahip olabiliyor
EMO yanlış bilgi yazmadıysa sitesine

korkmaz_design yanlışın var , elektronik mühendisleri de elektrik smm olarak çalışabiliyor , örneğin ben 2008 yılından beri 1 kv altı smm olarak ag. elektrik projeleri çiziyorum , yapı ruhsat projelerinde tus olarak çalışabiliyorum .

Son düzenleme:
korkmaz_design yanlışın var , elektronik mühendisleri de elektrik smm olarak çalışabiliyor , örneğin ben 2008 yılından beri 1 kv altı smm olarak ag. elektrik projeleri çiziyorum , yapı ruhsat projelerinde tus olarak çalışabiliyorum .

TUS var mı hala ya

Yapı denetim in dışında kalan küçük yapılarda (2 kat ve <200 m2) tus devam ediyor bildiğim kadarı ile.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri