Elektrik İle İlgili Fen Adamlarının Yetkileri İmza Yetkisi Yönetmeliği

Endustriyel Elektronik bolumu mezunu meslek yuksek okulu mezunlarinin yetkileri nelerdir diye bir yazi yazip Kocaeli Unv. Kullar Meslek Yuksek Okulu Endustriyel Elektronik Bolumu Meslek hocalarina mail attim.

Bir hafta sonra bir hocadan cevap geldi. Beni www.teknikerim.org gibi bir siteden ogrenebilirsin diye yonlendirdi. Vermis oldugu siteye girdim, oradada gerekli bilgi yoktu. Bu sitede bana Turkiye Millet Meclisindeki Bakanlara mesaj atmam gerektigi yaziyordu.

Bende dayanamayip, Akp,Mhp,Chp milletvekillerine mailimi attim.

Sonuc; Kimseden cevap yok!

Endustriyel Elektronik Bolumu mezunu Meslek Yuksek Okulunu bitirmis bir teknikerin yetkileri nelerdir sorusuna cevap bulamadim.

iyice sinirlendim, hala aramaktayim sorumun cevabini. Bukadar da olmaz dedirtiyolar adama :)

Sayin freddiemercury; Su yeni yonetmenlikte yazanlari buraya kopyalarmisin? Sadece Elektronik Muhendistlerinden mi bahsediliyor? Tekniker, Teknisyen lerin yetkileri ile ilgili bir yazi varmi elinde?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba,ben Endüstri Meslek Lisesi mezunuyum.Fen bölümleri İkinci Bölüm,3 Grupa giriyorum.İmza yetkimi kulanmam için odaya kayıt yaptırmam gerekiyor.Elektirkçiler odası kayıdımı yapmıyor.Ustalık Belgesini şart istiyor.bir diger kişi bu işi yapıyor ustalık belgesi yok sadece benım gibi diploması var.bunun için ne yapmam gerekiyor...

cvb için şimdiden tşk ederim...

Merhaba,ben Endüstri Meslek Lisesi mezunuyum.Fen bölümleri İkinci Bölüm,3 Grupa giriyorum.İmza yetkimi kulanmam için odaya kayıt yaptırmam gerekiyor.Elektirkçiler odası kayıdımı yapmıyor.Ustalık Belgesini şart istiyor.bir diger kişi bu işi yapıyor ustalık belgesi yok sadece benım gibi diploması var.bunun için ne yapmam gerekiyor...

cvb için şimdiden tşk ederim...

1986 yılından önce mezun olanlar ustalık belgesini doğrudan alabiliyor.daha sonra mezun olanlar Çıraklık eğitim merkezlerinin düzenlediği ustalık sınavına giriyor.Meslek lisesi mezunları olmayanların tabi olduğu bazı (çalıma süresi gibi)şartlardan muaf

iyi günler ben elk teknikeriyim size bi sorum vardı bu elk proje çizimindeki 30kw yetki gücümüz planlarda gösterilen kurulu güçmü yoksa talep güçmü yani 30kw ın kurulu gücümü talep gücümü geçmemesi gerekiyor eğer bi geçme oranı varsa oda ne kadar

iyi günler ben elk teknikeriyim size bi sorum vardı bu elk proje çizimindeki 30kw yetki gücümüz planlarda gösterilen kurulu güçmü yoksa talep güçmü yani 30kw ın kurulu gücümü talep gücümü geçmemesi gerekiyor eğer bi geçme oranı varsa oda ne kadar

Konutlar için:
Güç: Bina metrekaresi x 12 (W) + Daire sayısı x 5000 =

Örnek 500 metrekare 4 daire bina için

500x12 + 4 x5000= 6000 + 20000 = 26 000 W Tekniker onaylayabilir...

İşyerleri için Talep gücüdür... Diversiteli güç...

arkadaşım,yeni yönetmeliğe göre elektronik mühlerin yetkisi 1000Volta kadardır ancak bazı gerekli dersleri almak koşuluyla 1000Volltın üstüne de çıkabilirsin ancak bence yüksek gerilimle uğraşmıcaksan hiç gerek yok..

bu şart elektrik elektronik mühendisleri içindir. elektronik veya elektronik haberleşme mühendislerinin enerji tesisleri ile ilgili herhangi bir yetkileri bulunmamaktadır

mekatronik teknikeriyim bu 3 gruptan herhangi birine dahilmiyim yani elektrik tesisat işleriyle uğraşabilirmiyim

endüstriyel otomasyon teknikeriyim bu konuda bilgi verebilirmisiniz ?

mekatronik teknikeriyim acaba bende bu grublardan birine dahilmiyim

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri