Devre Tasarımı

seyyar__

Üye
:confused::confused:
öncelikle herkese selamlar..
yapmak istediğim devrede 2 dc motor 4 kontrol düğmesi 2 tane durdurma düğmesi olacak...2 düğme birinci motora sağ sol yaptıracak diğer iki düğme ikinci motora sağ sol yaptıracak ve durdurma düğmeleri de birinci motor için biri,ikinci motor için diğeri durdurma yapacak...yardımcı olursanız çok sevinirim..

elinde sürücü varda sen kumanda kısmını mı yapmak istiyorsun yoksa bu işe sürücüde dahilmi orasını anlamadım.

2 düğmeyle 1. motoru sağ sol diğer iki düğmeylede 2. motoru sağ sol yapmak istiyorum..ayrıca 2 ayrı düğmede motorları durduracak..Aslında yapmak istediğim şey sağa sola ve aşağı yukarı hareket eden bir sistem onun için gerekli devre

vinç gibi:)

Moderatör tarafında düzenlendi:
bunu normal anahtarlada yapman mumkun odev mi yoksa iş olarak mı yapacaksın_?

elimde 4 yönlü kumanda var onu kullanmak istiyorum

Bahsettiğin işlem klasik kontrol metodları ilemi yapcaksın yoksa mikrodenetleyicili mi? Bu konuda bilgi verirsen belki yardımcı olacak birilerini bulabilirsin.

kumanda ile yapabilirsin

az laf çok iş

heralde kamera için jimyjb kontrol devresi arıyosun,yada değil bilmiyorum aşağıdaki devreyi yapabilirsin.

devreyi yaptıktan sonra yazarsan hex dosyayıda gönderirim. bu devreden iki adet size gerekli

kolay gelsin

buna benzer bir devre bende de var istersen yardımcı olabilirim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,457
Kullanıcılar
450,400
Son üye
ufuki

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler