Devre analizi

sebo_17m

Üye
Arkadaşlar Elektrik-elektronik 2. sınıf öğrencisiğim. Devre Analizi Dersi için döküman Lazım,epeyce aradım ama sanırım doğru şekilde arama yapamıyorum elle tutulur bişe bulamadım,yardımcı olurmusunuz?

Notların içeriği ingilizce veya Türkçe olabilir.Ders notları,e-booklar,çözümlü sorular ve sınav soruları...

Konular:
-Graph teorisi ve dal-kiriş yöntemleri ile devre analizi (RLC devreleri+opamlı devreler filan)
-Durum Denklemleri
-Fazör uzayında devre analizi ve laplace dönüşümleri

Sn. sebo17m,

Konuların İngilizce'lerini yazabilmeniz mümkün müdür acaba? Çünkü karıştırabilirim. Mesela durum denklemleri dediğiniz "State Space Represantation" olarak geçen konu mudur? Eğer konu başlıklarını yanlış anlamadıysam, bunlar farklı ders içerikleri olarak duruyor. Belirtebilirseniz daha fazla yardımcı olabilirim.

Saygılarımla,

iki üç dersi birleştirip ders açmaya çalışırlarsa böyle olur tabiki :) ilk yazdığınız konular devre teorisi olarak sonuncusu da devre analizi olarak geçer literatürde. istanbuldaysanız ytü veya itü elektrik müh. ders notlarını bulabilirsiniz. kitaplar pek doğru düzgün değil bu konulardaki

Valla ingilizcelerini bilmiyorum,aslında hangi konuyu işliyoruz onu bile tam olarak bilmiyorum :D.Arkadaşında dediği gibi 2-3 dersi birleştirip anlatıyorlar,Atatürk Üni de okuyorum,İTÜ ders notları faydalı olabilir.Baya bi Araştırmama rağmen kaynak bulamıyorum.

Devre Teorisi
Devre Analizi
Devrenin Öz ve zorlanmış Çözümü
Özellikle Laplace Dönüşümleri ile çözülen çözümlü Problemlere çok ihtiyacım var.

arkadaşım electric circuit isimli bir kitap var biz devre analizi ve devre teorisi dersini bu kitaptan işlemiştik çok güzel bir kitap ve içinde çok fazla örnek var olgunlarda veya zafer çarşısında bulabilirsin tahminimce ama fiyatı nedir bilmiyorum şuan

bende ataüni de okuom köksal hoca ktü nün kitaplarından anlatıyor.(Dersin "Kutsal Kitapları" olarak geçer bizde :) ) onları arıyorum şu an yarın vize var bulursam link koyarım. sebo eğer bu gece okursan yarın bana ulaş bulursam veririm. adım sinan 5. sene 3. sınıf :))

kocaeli üniversitesinde ali bekir yıldız var.. bu kişinin iki tane devre teorisi kitabı (anıtpark kampüsü yanındaki kitapçıda :D) ve birde devre analizi notları (umuttepe kampüsü müh fak fotokopi de:D) var,,sağlam hocadır kendisi,,not ve kitaplarıda öyle,,yolun düşerse bir bak derim

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar devre analizi ile ilgili e book olan var mı

Devre Teorisi /circuit theory
Devre Analizi /circuit analyses
Devrenin Öz ve zorlanmış Çözümü/ natural response and step response
Özellikle Laplace Dönüşümleri ile çözülen çözümlü Problemlere çok ihtiyacım var.

Devre Teorisi /circuit theory (kirchoff akım ve gerlimi ve voltaj division ve current division bilmelisin)
devre analizinde çevre akmlar düğüm,superposition,norton, nodal analysis
Natural response ve step response konuları first order circuit (birinci dereceden R
c ve RL devrelerinin çözumleridir
Bunlara yakın sözcukler ile arama yaparsan belki daha fazla kaynak bulabilirsin kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular

Geri