Devre Analızi Sorusu?

gokhan3535

Üye
devre analizi sınavımın sorularını cozmemde yardımcı olursanız cok sevınırım sımdıden teşekkur ederim

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

dostum bu ders devre analizi değilde elektrik devrelerine benziyor hangi bölümde okuyorsun hangi üniversite?

ayrıca sorular basite benziyor ama ben geçeli bunları 2 sene oluyor ama ilk soru zaten tam kek thevenin ve norton'a bi bakmam gerek süperpozisyon sorusuda kolay bunları sende çözersin bence ama bir benzer soru çözümlerine bak sonra çözersin ayrıca bu ders devre analizine benzemiyor :)

elektrik bölümde doğru akım devre analizi dersin adı acil cevapları lazım yarın sınav var yapamıyorum

soruları cevaplayıp paylaşırsanız cok iyi olur 70 almam lazım yapmaya çalışıyom da olmuyo

alttaki soruyu acil yapmam lazım arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim A VE B noktalarını kısa devre ederek Isc akımını ve Vth bulmam lazım sanırım theven ve norton için o noktada takıldım tamamen cözebilirseniz sevinirim şimdiden tşkrler

SORU :

Not: paylaşılan resim, resim paylaşım sitesinden silindiği için konudan kaldırılmıştır.

alttaki soruyu acil yapmam lazım arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim A VE B noktalarını kısa devre ederek Isc akımını ve Vth bulmam lazım sanırım theven ve norton için o noktada takıldım tamamen cözebilirseniz sevinirim şimdiden tşkrler

sn tazz22,
soruları çözebilmek için acil aşağıdaki linkleri incelemen gerekli......

http://diyot.net/thevenin-teoremi/

Ekli dosyalar

• Dogru-Akim-Devre-Analizi-Final-Sinavi.pdf
    140.9 KB · Görüntüleme: 0
sorunun çözümü için üçgen-yıldız dönüşümünün bilinmesi gerekir.

ht2lgl verdiğin bilgiler için saol bendede dökümanlar varda bu soruyu bir türlü çözememiştim...

zb_meqan resim eklemeyi bilmiyodum bidahakine dediğiniz gibi eklerim..

hemmuhhemtek hocam çok çok saol cevap için.. orda üçgen yıdızı düşünmemiştim hiç çevre akımlarla falan çok denedim sonunda bi sonuç buldum ama ondanda emin değildim tekrardan teşekürler

çözebilcek olan varmı?

Ekli dosyalar

• dc analiz.jpg
    dc analiz.jpg
    94.6 KB · Görüntüleme: 25

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya