Deşarj esnasında aküden gelen kaynama sesi

@fgencal doğru diyorsunuz da gücü düşen aküyü açınca kuruduğunu gördüm ve enjektörle biraz saf su ilave edince, bir süre daha idare edecek şekilde canlandığını görüyorum.

@fgencal doğru diyorsunuz da gücü düşen aküyü açınca kuruduğunu gördüm ve enjektörle biraz saf su ilave edince, bir süre daha idare edecek şekilde canlandığını görüyorum.
Evet hocam canlanır ama doğru bir işlem değil. Zaten verimde alamazsınız. Bir süre sonra çöp. VRLA akü üzerindeki kapaklar şarj esnasında ortaya çıkan gazlar tahliye edilsin diye konulmuştur Bakım amaçlı değildir. Aküyü doğru şekilde şarj etmezseniz içindeki elektrolit erkenden kurur.

Tabi ki her ürünün bir ömrü vardır. Mesele sadece kuru akünün kupkuru olması değil, aynı zamanda kurşun plakaları da özelliklerini kaybediyorlar, şarj kapasiteleri düşüyor. Benim yaptığım kısa vadede günü kurtarma ameliyesi;)

Tabi ki her ürünün bir ömrü vardır. Mesele sadece kuru akünün kupkuru olması değil, aynı zamanda kurşun plakaları da özelliklerini kaybediyorlar, şarj kapasiteleri düşüyor. Benim yaptığım kısa vadede günü kurtarma ameliyesi;)
Evet kupkuru değil ıslak mendil gibi düşünebiliriz. Mendile ıslak mendil demişler ancak aküye kuru demişler, literatürde öyle geçiyor. Ben söylemedim ;)

Forum istatistikleri

Konular
128,351
Kullanıcılar
450,205
Son üye
ahmtmtlu

Yeni konular

Geri