CNC router Limit Swicth , Home , Z eksenine Probe

takımı sıfırla sonra manual olarak parçaya değdir takımı ekranda kaç birim inmişse "
Call SetDro (2, xx)" bulup xx yazan yere o değeri yazın artarsa mesafe başına eksi (-) koyup yazın

takımı sıfırla sonra manual olarak parçaya değdir takımı ekranda kaç birim inmişse "
Call SetDro (2, xx)" bulup xx yazan yere o değeri yazın artarsa mesafe başına eksi (-) koyup yazın

Takımı sıfırla derken Yusuf bey nasıl yani normal hatalida olsa sifirladigi şekile kadar devam sonra arada kalan boşluk kaç mm ise kumpas ile ölçüp dediğiniz değer yerine mi yazayım bu arada benim eksenleri kalibreli değil bunun etkisi olabilir mi

Eksen kalibrasyonlarimi yaptiktan sonra durum cozuldu çok teşekkür ederim emeğinize sağlık ben değil buradaki arkadaşlar sayesindedir çözüme kavuşmanın sebebi

Hemen yeni bir konu daha patlayalım spindle ayarlarını nasıl yaparım panomda spindle baglantilarim var spindle olarak şimdilik dremel kullanıyorum test olarak 220 priz bağlantılı kontrol kartımla

Selam kardeşim. Youtube dan mach3 settings gibi bir kaç arama yap video izle, çok faydası olacaktır. Yoksa her aşamasını soracaksın. Videolarda ingilizce bilmene gerek yok. Adamların yaptıklarına baksan anlayacaksın.

Aynen teşekkür ederim çok sağol bütün sorunlar halloldu sadece bir tanesi eksik y- bana dogru x- sola doğru Z - aşağı doğru eksen kalibre de tamam ilk g kod çağırdım sol köşeye Z probe sifirladim herşey tamam cycle startını veriyorum makina başlıyor spindle röle dahil herşey mükemmel ancak makina kesim için makinanın öbür baştan başlıyor s::s anlamadım gitti cam yaparken de sol benden taraftan sıfır aldım 40 mm 40 mm kare deneme çarpmaları var makinanın rijitlik gidecek bu gidişe napayım bilmiyom düşünüyorum şu an

Makinanın sana göresi olmaz , verdiğin iş doğru yönde çıkıyorsa tamam, yok ters çıkıyorsa ayarlardan reverse tıklayarak tersine çevrilir.

Anladim ben mach3 home soft limit hariç tüm ayarlarimi yaptım kod da okuyor denedim ancak ya cam yada makina parca sifirlamada bir hata yapıyorum üstad ne onerirsin bana nasıl baslayayim 2d takım yolu bir kare mesela
Makinanın sana göresi olmaz , verdiğin iş doğru yönde çıkıyorsa tamam, yok ters çıkıyorsa ayarlardan reverse tıklayarak tersine çevrilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri