CNC router Limit Swicth , Home , Z eksenine Probe

Bir probe yapamadim projemin ismini degistirdim bu probe sayesinde kafayı yicem resmen zaten biliyorsun başından burada sıkıntı yaşayacağımi sinek küçük mide bulandirir hesabı
3. adıma tıkladıktan sonra probu birbirine deydirin doğru pini seçmiş olursunuz acil stop pini aynı ise farklı yapın
Bu kadar çok mesaj atmanız her mesajda farklı şeyler yazmanız yardımı biraz zorlaştırıyor. Tek mesajda bütün derdinizi sade bir dille anlatırsanız yardım etmemiz kolay olur.;)
2018-06-04_22-56-50.jpg
2018-06-04_22-57-35.jpg

Son düzenleme:
3. adıma tıkladıktan sonra probu birbirine deydirin doğru pini seçmiş olursunuz acil stop pini aynı ise farklı yapın
Bu kadar çok mesaj atmanız her mesajda farklı şeyler yazmanız yardımı biraz zorlaştırıyor. Tek mesajda bütün derdinizi sade bir dille anlatırsanız yardım etmemiz kolay olur.;)
Ekli dosyayı görüntüle 45923 Ekli dosyayı görüntüle 45925

Aynen dediğinizi yaptım 3 . Adımda degdirdim ve x home pinini atadı 10 diye sonra bende 15 yaptim denedim sifirlamayi sifirladigi yerde durdu yukarı çıkmadı sonra reset dedim ve go to Z ye tikladim yukarı kalkti olumsuz

Aynen dediğinizi yaptım 3 . Adımda degdirdim ve x home pinini atadı 10 diye sonra bende 15 yaptim denedim sifirlamayi sifirladigi yerde durdu yukarı çıkmadı sonra reset dedim ve go to Z ye tikladim yukarı kalkti olumsuz
Nasıl coErim ben bu sorunu bir bulamadim

Ekli dosyayı görüntüle 45923 Ekli dosyayı görüntüle 45925

Z eksen kalibrasyon yaparken ilk başta git diyorum Z ye Z yukarı doğru gidiyor asagi inmesii gerekmezmi nmesi b alakalı olabiliirmi durum

Haklisiniz kusura bakmayın formu yakalayınca tadını kaçırdım ama uzuntuden sormayın gitsin yani o kadar cabam bir probe yüzünden ilerleyen yorum ben herşey iyi olsun istiyorum ama herşey mükemmel olur kolay olmaz buda bir gerçek hemen deniyorum gelişmelerden haberdar ederim söyle şöylsey daha gelisti Z eksen calibration yapiyordum az önce neyse Z eksenini aşağı yukarı eşit bir aralığa aldım sonra 5 mm git dedim aşağı inmesi gerekmezmi yukarı doğru hareket etti bu bize bir ip ucu olabikirmi acaba motor yönünü mu ters gerçi el çarkı ile artı Z dediğimde aşağı eksi dedigimde yukarı gidiyor
Z ekseni aşağı eksi(-) yukarı artı(+) olur. 5 derseniz artıya gider yani yukarı -5 derseniz eksiye gider
10 atadıysa 10 kalacak ben acil stop pinide 10 ise acil stop u değiştireceksiniz.

Sorunu çözdüm mach3 Z inhibith butonunu on yapınca geri çekti kendini ilginç ne alakası var bilmiyorum ama şimdide go to Z deyince iş parcama tam sıfır almıyor probe tam sıfır görüyor keseceğim malzemeden 2 4 mm yukarda kalıyor anlamadım macrodan olabikirmi acaba

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri