cnc router 60 cm * 60 cm yapmak istiyorum

Tam olarak nasıl bir uygulama?
Bilyalı setuskur raya mı temas ediyor? Sürtünme çok artabilir.
arabanın içindeki bilyalı rulmanı çıkarın araba gövdesini delip kılavuz çekiyor sonra bir vida ile rulman bloğunu araba bloğuna itiyor göya boşluk alınmış oluyor
halbuki o çin malı rulman bloğunun içi plastik..

rulman bloğunun içindeki plastik parça bilyelerin
dökülmemesi için başka bir esprisi yok zaten bilyeler çelik bloğun iç yüzeyiyle temas halinde.

merhaba dostlar
benım surda şunu kullan burda bunu kullan diyeceğim bir şey yok ama makina ağır olmalı sarsılmamalı çelik işleyeceginiz zaman en ufak sarsıntı kalem kırar bunuda hatırlatmak isterim saygılar kolay gelsın

merhabalar konu ile alakası yok ama taşlama tezgahını bitirdim .
bu tezgah ile plastik kırma makinasının bıçaklarını bileyeceğim :) haftada 120 tl getirisi var birde sigarayı bıraktım :D
artık yemeklerden lezzet alıyorum
konuya dönersem makina hoby amaçlı başlayacak idi lakin talep üzerine mezar taşlarına isim yazmak için granit işleyecek mukavemette ve ebatta olması gerekti
ölçüler 1400*120*35 olması gerekiyor

merhabalar konu ile alakası yok ama taşlama tezgahını bitirdim .
bu tezgah ile plastik kırma makinasının bıçaklarını bileyeceğim :) haftada 120 tl getirisi var birde sigarayı bıraktım :D
artık yemeklerden lezzet alıyorum
konuya dönersem makina hoby amaçlı başlayacak idi lakin talep üzerine mezar taşlarına isim yazmak için granit işleyecek mukavemette ve ebatta olması gerekti
ölçüler 1400*120*35 olması gerekiyor

Bu demek oluyor ki işçilikten kaçılmayacak :D

faruk hocam merhabalar işçilik derken anlamadım hangisi anlayamadım :D
bu granit işleyen amcalar nasıl makinaları var yahu hiç örnek göremedim doğrusu kaç kw lik spindle kullanırlar devirleri sabit midir ?

faruk hocam merhabalar işçilik derken anlamadım hangisi anlayamadım :D
bu granit işleyen amcalar nasıl makinaları var yahu hiç örnek göremedim doğrusu kaç kw lik spindle kullanırlar devirleri sabit midir ?
işçilikten kastım mesela kaynakla yapılmış gövdenin bohrwec ile kızak yerlerinin dahil silinmesi gibi profesyonel bir tezgah için yapılması gereken tüm işçilikten kaçılmaması.

Spindle gücü olarakta sanırım 5 den aşağısı kurtarmaz ama mermer için tecrübem yok.

5 mi :D yapma faruk hoca 4 yap bu işi :) işçilik için sanırım rize de bohrwec yaptırılacak yer zordur kaynaktan ziyade civatalı çözümler daha uygun olur gibi :) bakalım kısmet parçaları cnc de hazırlatınca işçilik azalır inşallah

5 mi :D yapma faruk hoca 4 yap bu işi :) işçilik için sanırım rize de bohrwec yaptırılacak yer zordur kaynaktan ziyade civatalı çözümler daha uygun olur gibi :) bakalım kısmet parçaları cnc de hazırlatınca işçilik azalır inşallah
Civatalı olsa da farklı olmaz abi. civata ile birleştireğin yüzeyler gönyeli olmadıktan sonra yine bi işe yaramaz ki.

4 kw aldıktan sonra 5e ne kalıyo ki :D :D

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri