cnc router 60 cm * 60 cm yapmak istiyorum

merhabalar konu ile alakası yok ama taşlama tezgahını bitirdim .
bu tezgah ile plastik kırma makinasının bıçaklarını bileyeceğim :) haftada 120 tl getirisi var birde sigarayı bıraktım :D
artık yemeklerden lezzet alıyorum
konuya dönersem makina hoby amaçlı başlayacak idi lakin talep üzerine mezar taşlarına isim yazmak için granit işleyecek mukavemette ve ebatta olması gerekti
ölçüler 1400*120*35 olması gerekiyor
40 yıllık ahbabını satmış, bizide satar bu:D
(Tütün bırakma ,öncesi: 85, sonrası 110kg.) İnanmazsanız @KAYSERİ 'ye sorun.
Bi taş atayım, spindle için 1400 devir AC motor kullansak olmammı?. Hani zırt pırt çakı değişmeyecek tek tip iş olacak vs.

sağol hacı abi sigaraya başlayalı 2 sene olmuştu ahbaplığım yoktur kendisi ile :) .
Granit işleme için 1400 devir motor mu gerekir ?

bende kuyu başına daha çok akıllı arıyorum doğrusu :D

Spindle ne kadar çok hızlı olursa işlediği yüzey o kadar parlak olur. Altıntın işleyen Cnc tezgahlar da spindle hızı 10 binden yüksektir.Eğer 1400d/d motor kullanırsanız işlediğiniz yüzeyi parlatamazsınız

Harflerin içini siyahla boyamak uzun insanın ömrü kadar kalıcı olmuyor. Malesef bu son 100 yılın icadı. Eskiden harfler kabarık bırakılırmış hem de CNC ortalarda yok iken elle... Üstelik harflerde latinize değil.

Biri sanat diğer vasat..

%C5%9Feyh.jpg

ilk resimdeki mezar taşında ne yazıyor ??

Araçpa harfleri biraz bilince okunuyor zaten. Sadece ek hafler var osmanlıca/türkçe de.

Hüvel Baki (Bu mevlevi mezarlarında bir kalıptır, Allah'ın ölümsüzlüğü vurgulanır)
Eyledi darı bekaya
Hu deyub zikrullah ile
Kavaklı Alaçam telgraf müdürü
Hüseyin ağa mahdumu
Şeyh Şakir Baba’nın ruhuna el fatiha
1 - 1338 teşrini

Hatta sadece elif-be-te-se biliyorsanız şu türkçesinden tek tek harflere yan yana bakın resimden. Direk zaten ne kadar kolaymış diyecesiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri