Buzdolabı Sigorta Attırıyor?

Arkadaşim merhaba sorun anlattigina gore buz dolabinin termik role grubu var allta motora giren onlarda bi skinti olabilir veya buz dolabinin kablosunda Şebeke kablosunda skinti vardir

Merhaba benimde Arçelik Ar 5080 Nofrost Buzdolabı. Fişe takar takmaz evin koruma sigortasını attırıyor. Motor kablolarını çıkartıp dışarıdan + ve - voltaj verip tornavida ile tetiklediğimde motor güzelce çalışıyor. Motor kablolarını ve kondansatöre benzeyen elemanı da çıkartıp dolaba giden kablolara elektriği verdiğimde dolabın ışıkları göstergeleri çalışıyor. Ama ölçü aletiyle ölçtüğümde dolabın şasesinde - voltaj alıyorum. (+ ucu kaboldan - ucu şaseden) Hepsini yerli yerince bağlayınca evin sigortasını attırıyor. Tamirci değilim. Arızayı ve çözümü bilen paylaşabilir mi?

Ekli dosyalar

• IMG_20230611_120701.jpg
    IMG_20230611_120701.jpg
    112.7 KB · Görüntüleme: 29
Kaçak akım atıyor. Komprosöre harici besleme verdiğimde toprak kablosu bağlıydı.

Bilen varsa bu bağlantıda dolaptan gelen siyah kablonun motorun alt girişine bağlantısı normal mi?

Ekli dosyalar

• IMG_20230611_220017.jpg
    IMG_20230611_220017.jpg
    116 KB · Görüntüleme: 19
  • orijinal bağlantıya dönün.
  • her zaman kullandığınız prize fişi ters takın. (KAKŞ attıysa bi alt maddeye geçin)
  • mümkünse farklı bi linyeye ait priz kullanın. (KAKŞ attıysa bi alt maddeye geçin)
  • farklı linyeye ait olan prize fişi ters takıp tekrar deneyin.

Servis cagirmaniz .

Son düzenleme:
Denilenleri yaptım sonuç aynı. Dolabın motora olan elektrik bağlantı şemasını bilen paylaşabilirmi?

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Yardımcı servis geldi. Yaptıkarımı ona da dedim. Taktı kaçak akım sigortası attı. Yine motoru tek test etti çalışıyor. Buzluk kısmının arkasını söktü fanın arkasında 3 tane rezistans var. 3 nün fişini çekti tek tek taktı. 3.cüsü yine sigortayı attırdı.O soketi takmadı. Gecici 1-2 gün kullan parça gelince takayım dedi. Başına böyle problem gelen olursa bilgisi olsun.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri