Bu alternatöre elektrik vererek çevirebilir miyim?

mrtczn

Üye
Merhaba arkadaşlar. Alternatörler mekanik enerjiden elektrik elde eden sistemlerdir. Fakat aklıma şöyle bir soru takıldı. PMG alternatörler normal fırçalı alternatörlerden farklı diye biliyorum. 480 devirde 1.8kW Alternatör-jeneratör : PMG Alternatör : enerjipazar.com Bu alternatöre elektrik verirsem çevirebilir miyim? 480 devirde 1.8 kW elektrik ürettiği yazıyor, tam tersi uygulanırsa 1.8 kW çekip 480 devir mi döner? Tork değerli aynı mı olur? Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
o devirdeki Çıkış voltajı belki 60Volt 95 Hertz gibi bişey. Sen bu voltajı ve frekansı bir şekilde uygulayabilirsen bence istediğin olacaktır ama mantığı ne. Kendisi zaten pahalı bir de Frekans konvertörü filan gerekecek.

o devirdeki Çıkış voltajı belki 60Volt 95 Hertz gibi bişey. Sen bu voltajı ve frekansı bir şekilde uygulayabilirsen bence istediğin olacaktır ama mantığı ne. Kendisi zaten pahalı bir de Frekans konvertörü filan gerekecek.
Yüksek döndürme momentine ihtiyacım var. Onun döndürme momenti'de istediğim değerlerde. 60 Volt olduğuna emin misiniz? 380V olmasın 3 fazlı bu. Yani 1.8 kW mı çekecek?

Babası çocuğuna güzel bir iş kurmak için paçaları sıvamış. Ancak oğlan salak olduğu için hiç bir işi beceremiyormuş.Babası ona ne is bulduysa hepsini elini yüzüne bulaştırmış berbat etmiş. En sonunda babası tam otomatik bir sosis fabrikası kurdurmuş. Çocuğunu elinden tutup, bari işi öğrensin diye hemen fabrikadaki bir sosis makinesinin başına götürmüş.
- "Bak oğlum" demiş. "Buradan böyle öküzü yolluyorsun... aha diğer taraftan sosis olarak çıkıyor, bu kadar basit anladın mı?". Çocuk dinlemeden başını sallamış, sallamış ta... sonra babasının yüzüne salak salak bakmış ve;
- "peki buba, buradan sosisi goysak, öteki taraftan öküz olarak çukar mu ?" diye merakla sormuş. Babası hemen cevaplamış:
- "Maalesef evladım, o teknoloji bir tek senin ananda var..."

Bu fıkra geldi aklıma :)

Bu durumda bence senkron motor elde edersin ancak ; oda yüke bindiği anda anda sekronluktan çıkıp piston aşağğıııı der bence :)

salladım. devir sayısına göre hem voltajı artacak hem frekansı. Sen 380v 50hz uygularsan büyük ihtimal yanar. Tahminimce frekansı yüksektir çünkü bunlar çok kutuplu. voltajı da 60-80 volt gibidir. Firmayla görüşmek lazım bence. Redüktörlü bir motor kullansan daha mantıklı. Hem de daha ucuz olur.

Babası çocuğuna güzel bir iş kurmak için paçaları sıvamış. Ancak oğlan salak olduğu için hiç bir işi beceremiyormuş.Babası ona ne is bulduysa hepsini elini yüzüne bulaştırmış berbat etmiş. En sonunda babası tam otomatik bir sosis fabrikası kurdurmuş. Çocuğunu elinden tutup, bari işi öğrensin diye hemen fabrikadaki bir sosis makinesinin başına götürmüş.
- "Bak oğlum" demiş. "Buradan böyle öküzü yolluyorsun... aha diğer taraftan sosis olarak çıkıyor, bu kadar basit anladın mı?". Çocuk dinlemeden başını sallamış, sallamış ta... sonra babasının yüzüne salak salak bakmış ve;
- "peki buba, buradan sosisi goysak, öteki taraftan öküz olarak çukar mu ?" diye merakla sormuş. Babası hemen cevaplamış:
- "Maalesef evladım, o teknoloji bir tek senin ananda var..."

Bu fıkra geldi aklıma :)
"Adamın biri karısı ile eşşeğe biner, görenler "Vicdansızlara bak eşşeğe zulüm yapıyor" derler,
Aynı adam eşşekten iner karısı eşşeğin üstündedir, görenler "kılıbığa bak" derler,
Bu sefer adam eşşeğe biner karısını indirir, görenler "görgüsüze bak" derler,
Adam dayanamaz kendiside eşşekten iner karısı yanında eşşek boşta giderler, görenler "salaklara bak" derler.
Adam daha sonra şunun farkına varır. Konuşanların hiç birinde eşşek yoktur."

Benimde aklıma bu fıkra geldi :)

salladım. devir sayısına göre hem voltajı artacak hem frekansı. Sen 380v 50hz uygularsan büyük ihtimal yanar. Tahminimce frekansı yüksektir çünkü bunlar çok kutuplu. voltajı da 60-80 volt gibidir. Firmayla görüşmek lazım bence. Redüktörlü bir motor kullansan daha mantıklı. Hem de daha ucuz olur.
Asenkron motorlara bakıyorum fakat istediğim devirde ve tork'ta motor bulamıyorum. Zaten bu motorun devamında redüktör olmak zorunda fakat redüktörde devir artınca tork düşüyor ve sağlamıyor. O tork tur ve kW değerlerine yakın bir elektrik motoru var mıdır acaba? Ben bulamadım, maliyetli olmasının önemi yok önemli olan hesaplamalar doğru çıksın.

Aradığın tork ve devir nedir bunu söyleseydin şimdiye fikrimizi söylerdik

Forum istatistikleri

Konular
128,316
Kullanıcılar
450,149
Son üye
yusuf_19034

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri