Biz boşuna okumuşuz

Bu kadar fedakarlığa nasıl katlandığını anlayamadım ! Zaten,buraya neden geldiğinizi de anlayamamıştım!
Mehtermi,İzmir marşımı alırdınız ?Allah yardımcınız olsun.
Arkadaşı mehteranla uğurlayalım hocam şevki kırılmasın. Vatana millete hizmet etsinde varsın bize küssün sorun değil...

Ben Elektronik Mühendisiyim ve bugüne kadar öğrendiğim çoğu şeyi teknisyen arkadaşlarımdan ve atölyedeki değerli ustalardan öğrendim. Hem işi, hem de insan ilişkilerini.

Benim nacizane gözlemim hep şöyle oldu sektörde; işinde iyi bilgili adamlar hep paylaşımcı ve mütavazı oluyorlar.

Bazen de kibirli bağırıp çağıran kibirli tipler görüyoruz. Onlara baktığımızda ilk başta ne oluyor kim bu desek de sonradan bir şey bilmediklerini görüyorum.

İstisnasız diyebilirim. Tecrübesi daha fazla olan büyüklerimizin de bunu doğrulayacağını tahmin ediyorum.

Arkadaşımız da hele bi sanayiye insin de onu da düzelten olur elbet.. Şimdi ne söylesek boş maalesef..

Yarış atı gibi sadece ötekini yenmek için(Dikkat:farklı olmak için değil) yetiştirilen bir kuşaktan aldığınız sistem reaksiyonudur bu!.Şimdi 40 sene önce matematiksel sistemteorisi dersinde gördüğüm (Türkçesini bilmiyorum ama adı Systemantwort)ama pratikte belki hiç gerek duymadığım denkleme geri götürmeyin beni....Bir aynısı aynı okuldan el.elk.müh. 7.okul yılında olanı bizde var,sorun; fleuresant lamba teorik olarak nasıl çalışır ,karpuz gibi bakar ,ama 5 dakika sonra sana tüm teoriyi anlatır ve dogru anlatır,komponentler burada hadi yap dediğimde ben bu işi sevmiyorum cevabını verir.

Karikatürsü bir animasyon vardı iki kişinin olduğu bir odaya aniden birisi giriyor "Ahmet nerede?" diyordu. Odadakiler (masanın üzerinde kemikler...) yedik ... Forumdaşlarımız da değerli bir kardeşimizin nazını mı çekemediler acaba?
İnsanlar aynı kaderi yaşamadığından aile-öğrenci-dershane üçleminde zamanında ele alınan ÖSS sınavına bir insanı hapsetmek belki bu sınavın arkasına sığınma anlayışına yakındır. Teknik yönden zeka/çalışkanlık istikrar vb ne önemli ise bunların yüksek olduğu bir zaat için daha ÖSS neyi değiştirebilir? Kaydırma yapılmış konsantre olunamamış ailevi sorunlar olmuş....Tabi ismi ne kadar da değişse bizdeki tanımı değişmiş değil, belki derin izleri vardır...
Diğer taraftan ÖSS vb ölçüm sonucunu reddetmeyiz ama ölçmesi beklenen değerler etraflıca ölçüldüğünde artık ÖSS nin ne kadar doğru sonuç ölçebildiği ortaya çıkacaktır..
Mühendislik için herhangi bir okuldan mezuniyet temel bir değerdir ama esasında zeka ve düşünsel faaliyet olarak okul eğitiminden hatta okuldaki öğretim görevlilerinin seviyelerinden (ki belki çoğu piyasada iş bulamadığından okullara yönelir) çok daha yüksekte mertebelerle muhattaptır mühendislik..Ve de öğrenci seviyesi ve eğitim seviyesinde ne kadar farklılık olsa da eşlenik bir müfredat okutulmaktadır. Tabi mühendislik demişken değerli kardeşimiz de daha okula ayak basmadığının farkında değil...
Konuyu etraflı değerlendirmiş değiliz ama mühendisliğin idrak edilemediği bir kısım mesajlar buunmakta. İnsan etiketlere mahkum edilemez. Kim neyi hak ediyorsa bir diğerinin onayına bakılmaz Hak sahibinindir. Ama hak yoldaki mertebeler de ulaşılamadığında kötülenmek aşıldığında da kibirlenmek için değildir.
Forumdan uzaklaşan değerli forumdaşlar kalanlar için kayıptır. Düzgün/alim ise rahmettir ondan kayıp olur, düzeltilmesi gerekli ise düzeltilememiştir, düzeltilme işinin manada hak cevabın hükmü iade edilememiştir ondan kayıptır.
İki beşin yan yana memleketin temel kültürlerinden bizlerde tebessüm oluşturduğu kardeşimiz sivri çıkışları ile her ne kadar bahsi mevzu kültürün hazin yağmurlarını hatırlatsa da, tartıştığı belki hata ettiği ve haksızlığa uğradığı diğer büyüklerinden öğreneceği ve belki öğreteceği çok şey vardır.
Evet de hayır da demiş sayılmaz ve uğurlma hep İzmir Marşı iledir ama Sayın Elkgazi nin vatana millete hizmet temennileri ile Mehter/ Geliş-Hoşgeldin Marşı hediye etmesi yapıcı olur inşAllah(c.c.)...
Forumda bu ve benzeri konularda ihtimallerin ortaya konulmasının gerektiği, tarafların haklarının iade edilerek kıymetli olanın takip edilmesi gereken yolun tarif edilmesinin gerektiği yazışmalar yapılmalıdır. Sadece insan seviyesi üzerine de değil aynı zamanda Dünya çapında yapılan geliştirme faaliyetlerindeki önemli toplantılarda olduğu gibi teknik/bilimsel düşünsel gelişim tartışmalarına/toplantılarına ihtiyaç duymaktayız.
Tartışmalarda web ortamının karşılıksız iletişiminin zaafları olarak haksız konuşmalardan uzak ve gayet derin iletişimlerin olması temennisiyle;
Hayırlı akşamlar dileriz...

kamu kurumuna girmek için ankara fen lisesini derece ile bitirdim kamu kurumuna girmek için tubitak ödülleri aldım kamu kurumuna girmek için üniversite sınavında dereceye girdim... kabul ediyorum yüksek egolu bir insanım o kadar kendimi parçaladım. 200bininci adamda mühendis ( mühendis demeye dilim varmıyor) oluyor benim gibiler de... amacım aselsana girip 3 kuruşa ömür boyu çalışmak değil. torpil işin espirisi zaten odtü'lülerin peşinde dolanıyorlar.

bu kadar kompleksi kişilerin olduğu ortamda daha fazla bulunamam bu son mesajımdı.[/QUOTE

Bencede bu forumda yazmamalısınız sizin gibi ilk 4500 girmiş ve fen lisesini derece ile bitirmiş birisinin ASELSAN da çalışmasıda doğru olmayabilir.NASA ya gitmelisiniz ingilizce eğitim gördüğünüz iyi bir CV yazıp göndermelisiniz .
Orada edindiğiniz birikimle ülkemize çok daha faydalı olursunuz.

Karikatürsü bir animasyon vardı iki kişinin olduğu bir odaya aniden birisi giriyor "Ahmet nerede?" diyordu. Odadakiler (masanın üzerinde kemikler...) yedik ... Forumdaşlarımız da değerli bir kardeşimizin nazını mı çekemediler acaba?
İnsanlar aynı kaderi yaşamadığından aile-öğrenci-dershane üçleminde zamanında ele alınan ÖSS sınavına bir insanı hapsetmek belki bu sınavın arkasına sığınma anlayışına yakındır. Teknik yönden zeka/çalışkanlık istikrar vb ne önemli ise bunların yüksek olduğu bir zaat için daha ÖSS neyi değiştirebilir? Kaydırma yapılmış konsantre olunamamış ailevi sorunlar olmuş....Tabi ismi ne kadar da değişse bizdeki tanımı değişmiş değil, belki derin izleri vardır...
Diğer taraftan ÖSS vb ölçüm sonucunu reddetmeyiz ama ölçmesi beklenen değerler etraflıca ölçüldüğünde artık ÖSS nin ne kadar doğru sonuç ölçebildiği ortaya çıkacaktır..
Mühendislik için herhangi bir okuldan mezuniyet temel bir değerdir ama esasında zeka ve düşünsel faaliyet olarak okul eğitiminden hatta okuldaki öğretim görevlilerinin seviyelerinden (ki belki çoğu piyasada iş bulamadığından okullara yönelir) çok daha yüksekte mertebelerle muhattaptır mühendislik..Ve de öğrenci seviyesi ve eğitim seviyesinde ne kadar farklılık olsa da eşlenik bir müfredat okutulmaktadır. Tabi mühendislik demişken değerli kardeşimiz de daha okula ayak basmadığının farkında değil...
Konuyu etraflı değerlendirmiş değiliz ama mühendisliğin idrak edilemediği bir kısım mesajlar buunmakta. İnsan etiketlere mahkum edilemez. Kim neyi hak ediyorsa bir diğerinin onayına bakılmaz Hak sahibinindir. Ama hak yoldaki mertebeler de ulaşılamadığında kötülenmek aşıldığında da kibirlenmek için değildir.
Forumdan uzaklaşan değerli forumdaşlar kalanlar için kayıptır. Düzgün/alim ise rahmettir ondan kayıp olur, düzeltilmesi gerekli ise düzeltilememiştir, düzeltilme işinin manada hak cevabın hükmü iade edilememiştir ondan kayıptır.
İki beşin yan yana memleketin temel kültürlerinden bizlerde tebessüm oluşturduğu kardeşimiz sivri çıkışları ile her ne kadar bahsi mevzu kültürün hazin yağmurlarını hatırlatsa da, tartıştığı belki hata ettiği ve haksızlığa uğradığı diğer büyüklerinden öğreneceği ve belki öğreteceği çok şey vardır.
Evet de hayır da demiş sayılmaz ve uğurlma hep İzmir Marşı iledir ama Sayın Elkgazi nin vatana millete hizmet temennileri ile Mehter/ Geliş-Hoşgeldin Marşı hediye etmesi yapıcı olur inşAllah(c.c.)...
Forumda bu ve benzeri konularda ihtimallerin ortaya konulmasının gerektiği, tarafların haklarının iade edilerek kıymetli olanın takip edilmesi gereken yolun tarif edilmesinin gerektiği yazışmalar yapılmalıdır. Sadece insan seviyesi üzerine de değil aynı zamanda Dünya çapında yapılan geliştirme faaliyetlerindeki önemli toplantılarda olduğu gibi teknik/bilimsel düşünsel gelişim tartışmalarına/toplantılarına ihtiyaç duymaktayız.
Tartışmalarda web ortamının karşılıksız iletişiminin zaafları olarak haksız konuşmalardan uzak ve gayet derin iletişimlerin olması temennisiyle;
Hayırlı akşamlar dileriz...
Değerli hocam güzel yazmissiniz.Nazda bir yere kadar cekilebiliyor. Arkadasin yaşi daha küçük belki daha öğreneceği coksey var ama bu hakaretvari yorumlar yapmayi hakli göstermez. Burasi kimsenin tapulu mülkü değil isteyen gelir isteyen gider. Biz arkadaşa yine de küsmüş değiliz gururunu yenip bizlerden yardim talebi olursa seve seve de yardimci olmaya calisiriz. Eminim ki onunda bizlere katacagi çok şey vardır ama doğru üslupla.

"Konuyu etraflı değerlendirmiş değiliz ama mühendisliğin idrak edilemediği bir kısım mesajlar buunmakta. İnsan etiketlere mahkum edilemez. Kim neyi hak ediyorsa bir diğerinin onayına bakılmaz Hak sahibinindir. Ama hak yoldaki mertebeler de ulaşılamadığında kötülenmek aşıldığında da kibirlenmek için değildir. "

konuyu bence en güzel özetleyen durum tam olarak ta budur. Ciğere ulaşamayanların ciğere pis demesi veya ulaşanın böbürlenmesi ciğerin ciğer olduğu gerçeğini değiştirmez.

Son düzenleme:
hocam adam fake herkeste ciddiye alıp yazıyor, sallayın gitsin

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri