Biz boşuna okumuşuz

ne alakası var ? saydıgın üniversite gibi bir üniversitede okuyan birisi 1,7 filan ortalamayla staj yaptı seneyede yine saglam bir TORPİLLE aselsana girecegini söylüyor. :) ama bir odtülü'nün torpilsiz girebildigi yerler buralar zaten.

1.7 ortalamayla dandik bir üniversiteden mezun birini bırak mühendisi, teknikeri çaycı olarak bile almazlar. zaten o tür yerlerden mezun adamlar lisede ortaokulda yatmış çok zeki olmayan adamlar puanı tutuyor diye öyle yerlere gitmiştir. biz boşuna mı derece yaptık

:) ben de senin gibi önüme üniversite markası ile gelen müsendisleri iş görüşmesinde rezil ediyorum bazen. Ne olcak şimdi seninki kuru laf benimki gerçek. Çocukla çocuk olduk resmen. İşallah benim gibi biri ile iş görüşmesi yaparsında anlarsın ne demek istediğimi çünkü laftan anlamadığın ortada yaşayarak öğrenmen lazım o yüzden.

Neyse;
Değerli forum arkadaşlarım; arkadaşın tecrübeye saygısı yok anlaşılan bırakın kendi haline yaşayarak öğrensin. Değerli vaktinizi boşa harcamayın böyle insanlar için.

çocuk dediğin seni cebinden çıkartır. aç kalsam bile senin gibilerin uyduruk şirketlerinde ÇALIŞMAM.

Allah sizi muvaffak etsin, vatana millete hayırlı bir insan olursunuz inşallah. Sizin gibi elit, IQ'su yüksek, sayısı az olan teknik elemanlara bu ülkenin ihtiyacı var. :rolleyes:

Son düzenleme:
çocuk dediğin seni cebinden çıkartır. aç kalsam bile senin gibilerin uyduruk şirketlerinde ÇALIŞMAM.

Ben elektrik mühendisisiyim ama aşağıdaki konular hakkında makine mühendisleri ile yarışabilirim soruyorum sana;
1-kömürlü veya gazlı buhar kazanları hakkında ne biliyosun,
2-kömürlü veya gazlı kızgın yağ kazanları hakkında ne biliyosun,
3-kompresörler hakkına ne biliyosun,
4-brülör sistemleri hakkında ne biliyosun,
5-pmömatik sistemler hakkında ne biliyosun,
6-hirolik sistemler hakkında ne biliyosun,
7-su, buhar, gaz veya kimyasal tesisatları hakkında ne biliyosun,
8-akış kontrol vanaları ve mekanik emniyet sistemleri hakkında ne biliyosun,
9-pompa sistemleri hakkında ne biliyosun,
10-benzinli, dizel, gazlı, elektrikli motorlar hakkında ne biliyosun,
11-iklimlendirme hakkında ne biliyosun,
10-mekanik konularda iş güvenliği yasaları ve yönetmelikleri hakkında ne biliyosun,

Daha çok uzun bir liste var,

Madem okadar atıp tutuyon ADAM OL LAFININ ARKASINDA DUR teknik konularada yorum yap. Bizde gerçekten iyi bir mühendis oluğuna inanalım,
SADECE BOŞ BOŞ KONUŞACAKSAN CENENİ KAPAT LÜTFEN.

Seni çok pış pışlamışlar çocuk. Henüz hayal aleminde yaşıyorsun hele bir üniversiteyi bitir, o torpille girmeyi çok heves ettiğin yere bir gir o zaman anlarsın... Şuanda hava dolu balonsun yakında havanı alırlar şimdilik uçmaya devam...Ayrıca şunu da aklının bir köşesine yaz, ülkemizde teknik insanın değeri yoktur istersen alleme-i cihan ol. Bunu piyasaya çıkınca anlayacaksın hele kamu kurumuna falan girersen o zaman anlamazsın anlatırlar..

Son düzenleme:
Seni çok pış pışlamışlar çocuk. Henüz hayal aleminde yaşıyorsun hele bir üniversiteyi bitir, o torpille girmeyi çok heves ettiğin yere bir gir o zaman anlarsın... Şuanda hava dolu balonsun yakında havanı alırlar şimdilik uçmaya devam...Ayrıca şunu da aklının bir köşesine yaz, ülkemizde teknik insanın değeri yoktur istersen alleme-i cihan ol. Bunu piyasaya çıkınca anlayacaksın hele kamu kurumuna falan girersen o zaman anlamazsın anlatırlar..

kamu kurumuna girmek için ankara fen lisesini derece ile bitirdim kamu kurumuna girmek için tubitak ödülleri aldım kamu kurumuna girmek için üniversite sınavında dereceye girdim... kabul ediyorum yüksek egolu bir insanım o kadar kendimi parçaladım. 200bininci adamda mühendis ( mühendis demeye dilim varmıyor) oluyor benim gibiler de... amacım aselsana girip 3 kuruşa ömür boyu çalışmak değil. torpil işin espirisi zaten odtü'lülerin peşinde dolanıyorlar.

bu kadar kompleksi kişilerin olduğu ortamda daha fazla bulunamam bu son mesajımdı.

kamu kurumuna girmek için ankara fen lisesini derece ile bitirdim kamu kurumuna girmek için tubitak ödülleri aldım kamu kurumuna girmek için üniversite sınavında dereceye girdim... kabul ediyorum yüksek egolu bir insanım o kadar kendimi parçaladım. 200bininci adamda mühendis ( mühendis demeye dilim varmıyor) oluyor benim gibiler de... amacım aselsana girip 3 kuruşa ömür boyu çalışmak değil. torpil işin espirisi zaten odtü'lülerin peşinde dolanıyorlar.

bu kadar kompleksi kişilerin olduğu ortamda daha fazla bulunamam bu son mesajımdı.
Güle güle...İşin düşünce buralara uğramayı unutma olur mu? Ayrıca ekleyeyim Tübitak ödülü alan, ODTÜ mezunu, sınavda da ilklerde yer alan mühendis arkadaşla kamuda beraber çalışıyoruz. Gerçi çoğu arkadaşımız ODTÜ lüde EGO ları yok senin gibi...Bu arada en çokta bu davranışını takdir ettim yavaş yavaş anlamaya başlıyorsun...

Son düzenleme:
birader bu mesleğin sana tek avantajını söyliyim kesinlikle işsiz kalmassın az para alırsın ama bugün işden çıkarılsan yarın sabah iş başı yaparsın meslek sahibi olmak çok önemli bence

Bu kadar fedakarlığa nasıl katlandığını anlayamadım ! Zaten,buraya neden geldiğinizi de anlayamamıştım!
Mehtermi,İzmir marşımı alırdınız ?Allah yardımcınız olsun.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri