Biz boşuna okumuşuz

Şimdi...Bir kere herkişi hem haddini hemde yerini bilecek,sonra kimse kimseyi hor görmeyecek.Ayrıca mühendislik denilen mesleğin herhangi bir teknik branşın matematik ile yogrulmuş hali olduğunu bilmek gerekiyor.Matematik ise insana analiz ve sorun çözme yeteneği verir.Buradan yola çıkarsak kim kimdir sorusu önemini bana göre kaybediyor ve üstünlük; yeteneğini kullanabilen ve uygulayana geçiyor.

teknisyen bey bana çocuk diyebilirsiniz ama asla benim yerimde OLAMAYACAKSIN!!!
Senin gibi teneke olamam hiç bir zaman haklısın..Adamlık dersi versinler
sana önce hocalarına söyle,büyüklerim böyle böyle dedi de ok.
Muhatap olma benimle cevap da verme git kendi akranlarınla
oyna.Konunun içine ettin yani bravo sana.

arkadaş madem kendine bukadar güveniyorsun, ahım şahım bir zekaya sahipsin neden torpil peşindesin? çelişki :)

arkadaş madem kendine bukadar güveniyorsun, ahım şahım bir zekaya sahipsin neden torpil peşindesin? çelişki :)
Aselsan torpil ile işleyen bir kurum olduğu için ondan. Tabi torpillede selçuklu, akdeniz üniversite mezunlarını da almıyorlar genelde yüksek rütbeli subay çocukları-yeğenleri vs... aselsanda çalışıyor.

Aselsan torpil ile işleyen bir kurum olduğu için ondan. Tabi torpillede selçuklu, akdeniz üniversite mezunlarını da almıyorlar genelde yüksek rütbeli subay çocukları-yeğenleri vs... aselsanda çalışıyor.

ne alakası var ? saydıgın üniversite gibi bir üniversitede okuyan birisi 1,7 filan ortalamayla staj yaptı seneyede yine saglam bir TORPİLLE aselsana girecegini söylüyor. :) ama bir odtülü'nün torpilsiz girebildigi yerler buralar zaten.

Son düzenleme:
Aselsan Aselsan diye yanıp tutuşursun girersin sonra pis bir kurşuna hedef oluverirsin neme lazım :D Allah herşeyin hayırlısını nasip etsin. Torpil mevzusuna gelince insanlar Allah'a vereceği hesabı düşünerek yaşamalı diyorum.

devamlı kendimi geliştirmeye çalışıyorum.ne biliyim mesela kombi kursuna gittim. sonra kazan kalorifer kursuna gittim.. şimdide akıllı ev otomasyonu kursuna gitmeye çalışıyorum.. çevremdekiler bana deli gözüyle bakıyorlar..ama ben seviyorum öğrenmeyi.. eğer mesleğinizde ilerlemek istiyorsanız aranan eleman olmak istiyorsanız eğitim eğitim eğitim derim. ayrıca artık mesleğimiz maalesef tercih edilen bir meslek değil..piyasada alttan kalifiye eleman yetişmiyor.. sağlıcakla kalın .Allah herkesin rızkını verir.yeterki gayret gösterelim.. unutmadan kız meselesine gelince... varsa kaderinizde kimse engel olamaz isterse en zengin en şöhretli birisinin kızı olsun...siz yüreğinizi açın derim..kaybedecek bişiyiniz yok sanırım...

Adamlar 45 sene önce aya adam indirdiler biz neyin derdindeyiz. Bırakın bu işleri işinize bakın arkadaşlar.

valla kardeş benim görüşüm bu hatta üniversite sınavında 15.000 üstünde olanları mühendisten bile saymıyorum.

:) ben de senin gibi önüme üniversite markası ile gelen müsendisleri iş görüşmesinde rezil ediyorum bazen. Ne olcak şimdi seninki kuru laf benimki gerçek. Çocukla çocuk olduk resmen. İşallah benim gibi biri ile iş görüşmesi yaparsında anlarsın ne demek istediğimi çünkü laftan anlamadığın ortada yaşayarak öğrenmen lazım o yüzden.

Neyse;
Değerli forum arkadaşlarım; arkadaşın tecrübeye saygısı yok anlaşılan bırakın kendi haline yaşayarak öğrensin. Değerli vaktinizi boşa harcamayın böyle insanlar için.

Son düzenleme:
:) ben de senin gibi önüme üniversite markası ile müsendisleri iş görüşmesinde rezil ediyorum bazen. Ne olcak şimdi seninki kuru laf benimki gerçek. Çocukla çocuk olduk resmen. İşallah benim gibi biri ile iş görüşmesi yaparsında anlarsın ne demek istediğimi çünkü laftan anlamadığın ortada yaşayarak öğrenmen lazım o yüzden.

Neyse;
Değerli forum arkadaşlarım; arkadaşın tecrübeye saygısı yok anlaşılan bırakın kendi haline yaşayarak öğrensin. Değerli vaktinizi boşa harcamayın böyle insanlar için.

belkide bu arkadaş ve benzeri gibi torpille biryere girenler, gerçekten o işi yapmayı çok isteyip başarılı olabilecek arkadasların önüne gectigi için Türkiyede birşeyler olmuyor ve geri kalıyoruzdur. Zira yaptıgın işi sevmek işte ilerlemeyi getirir.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri