Bir inverter ile 2 asenkron motor yol verme

Enessahin

Üye
Merhaba Sistemde Hazır Kurulu Olan bir Adet redüktör bağlantılı 11kw lık Sürücü ile kontrol ettiğimiz bir asenkron motor var fakat aynı güç değerinde bir adet daha motor bağlanacak sürücü çıkışından bir motor koruma ile bağlamayı düşünüyorum bu arada sürücü abb acs580 30kwlık bunları aynı devirde çalıştırmak için ne yapabilirim otomasyona yeni giriş yaptım sayılır tavsiyelerinizi bekliyorum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba Sistemde Hazır Kurulu Olan bir Adet redüktör bağlantılı 11kw lık Sürücü ile kontrol ettiğimiz bir asenkron motor var fakat aynı güç değerinde bir adet daha motor bağlanacak sürücü çıkışından bir motor koruma ile bağlamayı düşünüyorum bu arada sürücü abb acs580 30kwlık bunları aynı devirde çalıştırmak için ne yapabilirim otomasyona yeni giriş yaptım sayılır tavsiyelerinizi bekliyorum
Sürücü gücü kurtarırsa iki motor kullanabiliyorsunuz aynı sürücü ile .

Bırbırlerıne ardışıkmı baglı, aynı ürünü koparmadan, yırtmedanmı cekecekler. Demir saç levha, tekstil kumaş , pvc jüt vs vs gibi. Devir kontrolu yapacakmısınız.

kabul

Bırbırlerıne ardışıkmı baglı, aynı ürünü koparmadan, yırtmedanmı cekecekler. Demir saç levha, tekstil kumaş , pvc jüt vs vs gibi. Devir kontrolu yapacakmısınız.
Elek sisteminde kullanıcam hocam ağırlıklı 2 adet mil var eğer motorun birinde devir kaybı olur ağırlık merkezi birinin değişirse yani 2 motor birbiri ile senkronize bir şekilde çalışmazsa mil kırar o yüzden aynı devirde çalıştırmalıyım

Arkadaşlar bir sorunum var
Cedaw elektrik bana 32 bin lira ceza yazdı
Kacak elektrik diye
Ama bile kacak kullanmadım
Tesisatımda kacak değil eminim
Sayacim trifaze fazlar ve notur saate giriyor ve çıkıyor
Ancak fazın birinden saate kopruleme atılmış (tabii ben atmadım ama bir şekilde atılmış)
Yalniz Bu kopruleme tekrar aynı tesisata aynı fazın devamına bağlanmış
Bu durumda sayaç saati çalışırdı veya kacak durumuna düşer mi
Bildiğim kadarıyla bu akilli sayaca tesisat üzerinden ters akim gelse dahi yazdığını duymuştum
Bilgisi olan lütfen bana bir cevap yazsın (yoksa keklenip kizikmi atiyorlar)
Saygilar

Köprü varsa sayaç eksik okur. Yani kaçak kullanım yapmış olursunuz. Köprüyü zaten aynı faza atabilirsiniz farklı fazlar arası köprü olmaz, kısa devre olur.

добрый вечер . Пишу по русски. У нас на предприятии установлены тиристорные преобразователи
GEFRAN Приводы постоянного тока TPD32 . Два двигателя постоянного тока крутят мощный вал .
на каждом двигателе установлены энкодеры ,которые связаны каждый со своим тиристорным преобразователем. Два тиристорных преобразователя связаны между собой . Эта связь называется - электрический вал .Благодаря этой связи двигатели крутятся синхронно.
Elek sisteminde kullanıcam hocam ağırlıklı 2 adet mil var eğer motorun birinde devir kaybı olur ağırlık merkezi birinin değişirse yani 2 motor birbiri ile senkronize bir şekilde çalışmazsa mil kırar o yüzden aynı devirde çalıştırmalıyım
redüktör yükleyin
нас стоял контроллер, управляющий ПЧ по протоколу, то сделали один двигатель ведущим и под него подстраивали второй ПЧ

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri