Bina içi toprak hattı...

Evet dikkat etmek ve doğru bilgi gerekiyor.Ne yanlış yazıldı bunu soruyorum...Mesela biri otomobili gözümün önünde bir saat uğraştı motoru çalıştıramadı.Ama bir marş motoru civatası sıkıldı çalıştı.Bak basit bir bilgi bile önemli oluyor!!!

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Evet dikkat etmek ve doğru bilgi gerekiyor.Ne yanlış yazıldı bunu soruyorum...Mesela biri otomobili gözümün önünde bir saat uğraştı motoru çalıştıramadı.Ama bir marş motoru civatası sıkıldı çalıştı.Bak basit bir bilgi bile önemli oluyor!!!
Sizin örneğiniz balataları değiştirince %70 yakıt tasarrufu sağlamak gibi birşey. Basit bilgiyi tartışmıyoruz yanlış bilgiyi tartışıyoruz.

Sizin örneğiniz balataları değiştirince %70 yakıt tasarrufu sağlamak gibi birşey. Basit bilgiyi tartışmıyoruz yanlış bilgiyi tartışıyoruz.
Buzdolabi yedek üst depo gibi katta ve baska kullanilan içeride elektrik yok.Bu kablo ucu (eski model) buzdolabı kasadan kopmuş.Ben bunu yeniden bağladım.Güzel çalıstı.Elektrik faturalarını kontrol ettim fiyat farkı çok fazla düşmüş.
Not:Kablo çıkınca buzdolabı sallanarak acaib ses yaparak çalışıyordu sonradan arkadan kontrol ettim.. Tam 50 yaşında doğru hala saat gibi çalışıyor.Motordan kasaya kablo resimde görünüyorArçelik ve ABD motor resime tıklayınca arada USA görünür iyi durumda...ORHAN

Ekli dosyalar

• 20230907_162509.jpg
    20230907_162509.jpg
    348.6 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
Bişeyleri atlıyor veya yanılgıya düşüyor olabilirmisiniz ? Topraklamanın Cihazı koruduğu supheli iken, faturaya etki etmesini ilk defa duydum. Siz buna nasil bir mantıklı yorum getirdiniz ? Beni Aydinlatirsaniz çok sevinirim . Selamlar ....

Son düzenleme:
Bu modelleri ben de biliyorum. Bizim eski bağ evinde de vardı. Çok fazla elektrik faturası geliyordu. Meğer toprak kablosunu fare yemiş. Kabloyu yeniledikten sonra %68,4 elektrik tasarrufu sağladık.Tam 70 olmadı ama olsun.

orhan abi bunlar ciddi ciddi yazdıklarına inanmıyorlar. hadi abim bunlara öyle detaylı bi cevap ver ki şaşırsınlar.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri