bina içi aydınlatma otomatiği yardım

Büyük ihtimal buton klemensine fazı vermişsindir.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
olabilir hocam lamba ucuna bağlamış olabilirim yapamadığıma üzüldüm yarın yapacam işallah

veysel kardeş butona fazı verdiğimde ne olduda röle yandı onu bi anlatırmısın

Özür dilerim lamba ucuna faz verilirse otamatik yanmaz. Duylara direkt 220 v gider.

Haticeye değil neticeye bak sen. Merdiven otomatiğine Faz ve nötr'ü gir, bir kablo parçası ile N ve B ucunu kısabir süre kısa devre et röle çekip L ucuna faz vermeli ayarlanan süre sonunda L ucundaki faz kesilir. Dene bakalım Merdiven otomatiği ne durumda rahmetli mi oldu :)

röle yandı merdiven otomatiğinede zarar vermişmiyimdir acaba rezil oldum desene abii

röle yandı merdiven otomatiğinede zarar vermişmiyimdir acaba rezil oldum desene abii

Yok vermezsin. Merdiven otamatiği derken tesisatı kasdettin sanırım. Aklıma elektrikle ilk uğraştıgım yıllar geldi. Bir misafirliğe gitmiştik. Kapı zili trafosunu ters bağladım. Önce sigortalar attı sonra trafo gümledi. Aradan yıllar geçti hala söyler gülerler.:)

25-30TL birşey üzülmene deymez. Tecrübede kolay kazanılmaz.

evet abii onu kastettim.yarın yeni röle alıp onu denicem ben kamuda elektrikçiyim jenaratör teknisyeniyim bu işlerden çok anlamam lojmanda oturuyom arkadaşlar sen anlarsın dedi bende artislik yaptım gittim yeni röle almışlar onu yaktım.şimdi yeni röle alıp yapmam lazım yoksa rezil oldum demektir.yardımların için tşkk allah razı olsun

Aynı marka alda anlamasınlar :)

Birde röleyi açıp incele ben çok arızalı röle inceledim bazen sadece baskıdevredeki yol patlıyor, bir parça kablo lehim ve havya ile çalıştırdığım merdiven otomatikleri oldu.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri