bina (ev) içi sigorta atması

ferdinec

Üye
Selamlar değerli ustalar kiracı olduğum evde 16 yıldır ariston marka çamaşır makinası, buzdolabı fırın aynı siğortadan beslenen muhtelif prizlerde takılı kullanıyorduk sorunsuzca taki yeni samsung marka çamaşır makinası alana kadar
yeni alınan makine prize takıldıktan sonra güç düğmesine basınca iç tesisattaki şalter atıyor FLASH marka 16 amper sonra tekrar açıyoruz makine çalışmaya devam ediyor işini bitiriyor
makinaya servis kesinlikle makinda değil tesisatında der 16 amperi 25 ampere çıkar diyor yada kaliteli sigorta al
1- ana sigorta saat de ki 25 amper FLASH marka
2- içerdeki sigortayı 20 yada 25 amper simens marka alsam uygun olurmu ?
3- sizlerin önerdiği birşeyler varmı saygı ve sevgilerimle

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sizin evinizin elektrik tesisatı baştan sona kadar yanlış. Çamaşır makinesi, fırınlı ocak ve bulaşık makinesinini linyeleri ayrı ve bağımsız birer sigortası olması lazım. Cihazı seyyar priz ile başka sigortaya bağlı prizde deneyin. Aynı sorun olursa sorun cihazdadır. Güç düğmesine basıldıgı anda kısa devre oluyor demektir. Eğer sorun devam etmezse sigortayı değiştirin hatta linyeleri bağımsız ve sigortaları ayrı olarak cihazları besleyin. (Yukarıda saydıgım cihazlar)

Flash marka cihazlar çin üretimidir güvenilmez olduğu önceki konularda yazılmıştı!

Selamlar değerli ustalar kiracı olduğum evde 16 yıldır ariston marka çamaşır makinası, buzdolabı fırın aynı siğortadan beslenen muhtelif prizlerde takılı kullanıyorduk sorunsuzca taki yeni samsung marka çamaşır makinası alana kadar
yeni alınan makine prize takıldıktan sonra güç düğmesine basınca iç tesisattaki şalter atıyor FLASH marka 16 amper sonra tekrar açıyoruz makine çalışmaya devam ediyor işini bitiriyor
makinaya servis kesinlikle makinda değil tesisatında der 16 amperi 25 ampere çıkar diyor yada kaliteli sigorta al
1- ana sigorta saat de ki 25 amper FLASH marka
2- içerdeki sigortayı 20 yada 25 amper simens marka alsam uygun olurmu ?
3- sizlerin önerdiği birşeyler varmı saygı ve sevgilerimle
sigorta kutusunda priz linye sigortaları 16 a den büyük olamaz en az 3 adet bağımsız sigorta linyesi gerekir.slm

simens marka 20 amp sigorta taktım sorun ortadan kalktı teşekkürler yardımlarınız için

ayrıca arkadaşlar ana sigorta 25 amper ben içerdeki bozuk 16 amper sigorta nın yerine 20 amper simens taktım sorun olur mu saygılar

ben 20 taktım ama çok büyük sorun olurmu arada 4 amper var
sorun olmaz dersek sorun olabilir biz sadece 16a olması gerekir diyoruz k.k.k rolesi yoksa öncelikle taktır bu daha önemli slm

sorun olmaz dersek sorun olabilir biz sadece 16a olması gerekir diyoruz k.k.k rolesi yoksa öncelikle taktır bu daha önemli slm

kiracıyım ev sahbine anlatamazzsın bunu 6 dairesi var adamlar pinti makinayı değiştir diyor adamın eski dandik prizlerini bile değiştirdim çamaşır makinası yeni aldım şu sigoratalara baktırlaım dedim eskisi çalışıyormu dedi evet o zaman makİnayı değiştir der ev sahibi iyi adam ama cimri şimdi evmi değiştirelim bende 10 tl bir simens aldım 20 amper yok tehlikeli derseniz bende değiştiririm değiştirme imkanım var 16 amper simens alırım
çıktığımdada eski flash sigortayı takar giderim
20 amperin ne gibi tehlikeleri var saygılar

öncelikle şunu bilmelisin ki sigortanın görevi bir risk durumunda atmaktır, yani bir riskin sonucu olarak sigorta devreyi keser ve hattı,cihazı korur.Sigortanın atmasını önlemekle sorunu çözmüş olmazsınız.
Sorun hattın fazla yüklenmesi de olabilir, flash markalı dandik üründen de olabilir.Bence 16A siemens/schneider/abb/legrand vb bir markanın ürürünü takıp öyle denemelisin.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri