bina (ev) içi sigorta atması

arkadaşlar teşekkür ederim yardımlarınız için tesadüf yan binanın tesisat muanesini yapan tedaş görevlilerine rastladım rica ettim baktılar doğrusunu yapmışın 20 amper normal dedi sürekli rastlıyorlarmış yeni makinalarıın bazıları bu problemi yaşarmış eski müthait sigortalarınn başına çok gelirmiş birde 25-30 yılık bina binadaki bazı saatlerdeki sigortalarda siemensle değişmiş

hatta biz bunda 7 yıl önce philips marka elektrik süpürgesi aldık şartel attırıdı bizde bozuk diye kutusuna koyup gittik başka marka aldık satanda bize aslında dedi siz sigortanızı değiştirin bizde ugraşmayak diye başka cihaz aldık o çalıştı

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaşlar teşekkür ederim yardımlarınız için tesadüf yan binanın tesisat muanesini yapan tedaş görevlilerine rastladım rica ettim baktılar doğrusunu yapmışın 20 amper normal dedi sürekli rastlıyorlarmış yeni makinalarıın bazıları bu problemi yaşarmış eski müthait sigortalarınn başına çok gelirmiş birde 25-30 yılık bina binadaki bazı saatlerdeki sigortalarda siemensle değişmiş

hatta biz bunda 7 yıl önce philips marka elektrik süpürgesi aldık şartel attırıdı bizde bozuk diye kutusuna koyup gittik başka marka aldık satanda bize aslında dedi siz sigortanızı değiştirin bizde ugraşmayak diye başka cihaz aldık o çalıştı
sen sordun biz söyledik 20a de 32de 50de olur ne takarsan olur ama nasıl olur sonra ne olur tabii onu kimse bilemez ayakkabının bi büyüğünü giyersen olmazmı olur sadece biraz yürümekte zorlanırsın bi gün ayağından çıkıverir en fazla anlayan anladı hadi hoşçakal slm

25 A sigorta takarsanız bu durumda yüksek akım geldiğinde alıcı zarar görebilir yani sigortanın sistemde koruma görevi olmaz. Çamaşır makinesi yerine başka bir alıcı bağlamayı deneyin eğer sigorta tekrar atıyor ise tesisatta bir sorun var demektir.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri