Beton Köşk'ün Tedaş Birim Fiyatındaki Değeri

kral23

Üye
arkadaşlar jeneratör odası olarak kullanmak için bir beton köşk binasını boş olarak keşfime dahil etmem gerekiyor. ancak tedaş birim fiyatlarında beton köşkün donanımsız olarak fiyatı yok. bunun nasıl analiz edildiği hakkında bilgi verirseniz sevinirim. saygılar.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaşlar jeneratör odası olarak kullanmak için bir beton köşk binasını boş olarak keşfime dahil etmem gerekiyor. ancak tedaş birim fiyatlarında beton köşkün donanımsız olarak fiyatı yok. bunun nasıl analiz edildiği hakkında bilgi verirseniz sevinirim. saygılar.
bana kızmayın ama burdaki üyeleri bazı arkadaşlar kendi sekreterleri görüyorlar gibi geliyor bana hiç araştırma zahmetine katlanmadan hazıra konmayı bekliyorlar.senin adına ben araştırdım.(beton köşk)diye araştırdım 196.000 sonuç çıktı karşıma daha ilk sayfada birim fiyatları adı altında sayfalar var.al depe depe kullanın

BirimFiyat Trkiye www.birimfiyat.com

peki hiç o bulduğunuz sonuçlardan içerisinde boş donanımlı olanını gördünüzmü acaba bende biliyorum birim fiyatlar içerisinde beton köşklerin olduğunu (donanımlı) hepsi donanımlı köşkler bunların içerisinin boşaltılması için bir analiz yapılıyormuş ben onun nasıl yapıldığını merak ediyorum. bilmiyorsanız lütfen kırıcı yorumlar yapmayın. birim fiyat kitabını bende inceledim. bulamadığım için yardım istedim burasıda ben yanlış bilmiyorsam bir yardımlaşma ve bilgilerimizi artırma ortamı.saygılar.

22.5.3 Prefabrik beton köşk poz'u sadece köşk fiyatını verir PB-1,PB-2,PB-3,PB-4 olmak üzere boyutlarına göre 4 tip vardır.

Bu ölçülerin ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız;
http://www.aktif.net/index.php?opti...9:trafo-ve-dagitim-koskleri&Itemid=55&lang=tr

Yalnız bu köşkler jeneratör kullanımı için uygun değildir. Yapmış olduğunuz yerinde betonarme inşaa bir yapı ise inşaat pozlarından girilmesi uygun olur.

22.5.3 Prefabrik beton köşk poz'u sadece köşk fiyatını verir PB-1,PB-2,PB-3,PB-4 olmak üzere boyutlarına göre 4 tip vardır.

Bu ölçülerin ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız;
SPK serisi Prefabrik Beton Köşkler

Yalnız bu köşkler jeneratör kullanımı için uygun değildir. Yapmış olduğunuz yerinde betonarme inşaa bir yapı ise inşaat pozlarından girilmesi uygun olur.

dostum ilgin için çok teşekkürler. o pozu bilmiyordum. ancak verdiğin link açılmadı. tedaş birim fiyat tariflerinden de baktım o pozla ilgili boyut açıklaması bulamadım.

Köşklerin jeneratör için kullanımının uygun olmadığını belirtmişsin ancak ULUSOY ELEKTRİK UBET B53

yukarıdaki linki inceleyebilirsen jeneratör binası için uygun olan beton köşkü buradan tespit ettim. Ölçüleri ve teknik çizimleri de mevcut. Benim yanıldığım bir şey varsa ve bilgilerini bizimle paylaşırsan çok sevinirim. Saygılarımla.

dostum ilgin için çok teşekkürler. o pozu bilmiyordum. ancak verdiğin link açılmadı. tedaş birim fiyat tariflerinden de baktım o pozla ilgili boyut açıklaması bulamadım.

Köşklerin jeneratör için kullanımının uygun olmadığını belirtmişsin ancak ULUSOY ELEKTRİK UBET B53

yukarıdaki linki inceleyebilirsen jeneratör binası için uygun olan beton köşkü buradan tespit ettim. Ölçüleri ve teknik çizimleri de mevcut. Benim yanıldığım bir şey varsa ve bilgilerini bizimle paylaşırsan çok sevinirim. Saygılarımla.

Genelde gelişmeleri yakından takip etmeme rağmen bunu görmemişim. Uygulamalarımızda genelde bina içinde veya dışarıda olursa kabinli ve sundurma altı montajlar oluyor. Vermiş olduğunuz monoblok uygulama açısından uygundur ancak ebatlar Tedaş'ın PB standartları dışındadır.
PB-1 5340x4090mm
PB-2 7340x4090mm
PB-3 11230x4090mm
PB-4 7940x4090mm
Ulusoy sitesinde vermiş olduğunuz ebatlar (Genişlik:2500mm) Tedaş poz standartlarına uymamakta. Üç firmadan teklif alınıp ortalaması Yeni birim fiyat olarak belirlenmelidir.

Son düzenleme:
çok teşekkür ederim. ilgi ve yardımlarınız için iyi çalışmalar. saygılar.

Prefabrik olanların ölçüleri en olarak monoblok beton köşklere göre daha büyük olmalı. boş köşkün fiyatını bulabilmek için içerisinde bulunan malzemelerin ve montaj fiyatlarının çıkarılması ile hesap yapılır.

Prefabrik olanların ölçüleri en olarak monoblok beton köşklere göre daha büyük olmalı. boş köşkün fiyatını bulabilmek için içerisinde bulunan malzemelerin ve montaj fiyatlarının çıkarılması ile hesap yapılır.

Komple malzemeli pozlardaki köşk'ün ne olduğunu boyutlarını biliyor musunuz?

Tedaş birim fiyat kitabında 22.5.1.3 pozunun altında bununla ilgili bir not bulunuyor:

NOT :Yukarida belirtilen boş beton köşklerin bedelinin hesaplanması:
Poz 22.5.1.1de malzeme bedelinden aşağida belirtilen malzeme +1 bölge Montaj bedellerinin toplamlari düşülerek bulunur:
2 Yük ayiricisi+1 Sigortali Yük ayiricisi Trafo+AG Panosu

Poz 22.5.1.2 de malzeme bedelinden aşaðida belirtilen malzeme +1 bölge Montaj bedellerinin toplamlari düşülerek bulunur
3 Yük ayiricisi+1 Sigortali Yük ayiricisi

Poz 22.5.1.3 de malzeme bedelinden aşaðida belirtilen malzeme +1 bölge Montaj bedellerinin toplamlari düşülerek bulunur
Trafo+AG Panosu

Yukaridaki pozlara ilave edilecek malzemelerde malzeme bedeline malzeme + 1 bölge montaj bedeli toplanarak ilave edilir.

Komple malzemeli pozlardaki köşk'ün ne olduğunu boyutlarını biliyor musunuz?

Aşağıdaki link bu konuda faydalı olacaktır:

YILTES Elektrik | EMBK 2550 - - Elimsan

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri