arkadaşlar standart bir fizik kuralı var"enerji kaybolmaz ve yoktan var edilemez" elektrikte bir enerji olduğuna göre ve bu sistemde bir şekilde enerji başka enerjilere(ışık, ses vb)dönüştürüldüğüne göre sistemdeki elektrik enerjisi gittikçe azalır.Bir şekilde sisteme dışarıdan enerji girişi gerekir.bir zamanlar biri bana gelip aküye bir motor bağlayalım onun çıkışına şarj dinamosu bağlayıp ürettiğimiz elktrikle aküyü dolduralım arada da motorun gücünden yararlanalın diye zekice (!) bir teklifle gelmişti (baya gülmüştüm).İlk sorun şu anda kullandığımız sistemler (motorlar) elektirik enerjisinin enfazla% 60 ını mekanik enerjiye çevirmeye müsait.Enerjinin %40 ise ses,ısı ve ısık enerjisi olarak doğaya karışıyor.E geri dönüşümdede kayıplar var.Yani sadece fasarya bu tür işler .Sisteme herhangi bir enerji dirişi olmadıkça içeride yok olup (aslında farklı enerjiler olarak doğaya ) giderkarışıp

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Benim bildiğim birtek şey var, oda bir yerde gelir varsa mutlaka gider de vardır. Gider olmadan gelir elde edemezsin.

arkadaşlar bedava elektrik üretimi konusu üzerinde bu kadar yorum yapmak için ya çok iyi derecede elektrik, elektron hareketri, fizik, yada herneyse bu ilim dallarında ilerlemiş olmak gerekir veya çok boş düşünceli bir insan olmak gerekir. daha akünün, ups nin çalışma mantığını bilmeyip bir silindirin çapının hesbını bulamayan sarı çizmeli mehmet ağanın yapacağı iş değil bu şeyler. neyse yine de ümidinizi yitirmeyin.

slm arkadaşlar bende bir konuya deyinmek istiyorum.bazı haberler asılsız ve tamammen gösteri diyorum ama şunun altınıda çizmedende geçmek istemiyorum.artık günümüzde elektrik üretmek basitleşti örneğin ben kendim bir yere rüzgar türbini kurdum.arkadaş evinde tüm cihazları değil tv.müzik seti ve lalmbasını yakıyor tabi bunlar iiçin yapılması gereken akü şarj regilatörü ve inverter olmalı ben size kabaca anlatıyorum.burda enönemli üreteç rüzgartürbini enerjinin kaynağı burdan olmalı topikte okuduğum kadar aküleri şarj yapan cihazla aküleri şarjlıyor ve ordan inverter yolu ile ışığı ve tv gibi cihazları çalıştırıyor.acaba bunu yapan arkadaş ev dolusu kadar aküsü olmalı derim çünkü anladığım kadar devir dayim yapıyor ne kadar devir daimde yapsa akü şarj makinsı çok amper çeker ve elindeki aküleri çok çabuk bitirir. anlıyacağınıza göre bu fiyasko olmaz akü güçü ile hem aydınlatma hemde aküleri şarj yapacak olmazzzzzz ozman ne gerek rüzgar santrallerine ve barjlara bu işin yolu rüzgar yada su olmalı başka yolu yok şimdilik

Beyler berhaba ben aranıza yeni katıldım mesajları okudum okudum ve şunu söylemek istiyorum hayal gücü sınır tanımaz ne fizik kanunu nede başka birşey bence mümkün bende mıknatız motor yapma peşindeyim ilk deneyi 1996 da yaptım ve elimde 20 ye yakın tur atıı ama mıknatızla uğraşmak adamı çileden çıkartıyo bende vazgeçtim şimdi invertör leri ve enejiyi boyut boyut kademe kademe yükseletmek tabiki başlangıç güçkaynağı rüzgar olmak üzre oto şarj dinamosunda manyetik sürtünme çok az sizce nasıl mantıklı buldum ben

Beyler berhaba ben aranıza yeni katıldım mesajları okudum okudum ve şunu söylemek istiyorum hayal gücü sınır tanımaz ne fizik kanunu nede başka birşey bence mümkün bende mıknatız motor yapma peşindeyim ilk deneyi 1996 da yaptım ve elimde 20 ye yakın tur atıı ama mıknatızla uğraşmak adamı çileden çıkartıyo bende vazgeçtim şimdi invertör leri ve enejiyi boyut boyut kademe kademe yükseletmek tabiki başlangıç güçkaynağı rüzgar olmak üzre oto şarj dinamosunda manyetik sürtünme çok az sizce nasıl mantıklı buldum ben

Enerji kaynağı olarak rüzgarı kullandığınız sürece tabiki mantıklı.

Beyler ben sıfır maliyetli enerji üretiyim demiyorum mesela ilk hareketini bir elektrik motorundan aldıktan sonra hidrolik pompa diyelimki yarım saatta bir 3 veya 5 dakika dinamodaki elde edilen elektrikten veya şehir ceryanından takviye yapmak sureti ile kendi kendini döndürebilse yeterlidir elektrik maliyetini % 80 veya 85 oranında düşürür buda bir avantajdır.

Sayın zhn;

Sizin sistemi kurup çalıştırdığınızda üzerinde hiçbir yük yokken (burada çekilen elektrik yükünü kastediyorum) cihazınız sürekli dönecektir ve söylediğiniz gibi belli sürelerde çok az miktar takviye vererek devamlılığı sağlanacaktır. Fakat sistemden elektrik çekilmeye başladığı zaman, bu sistemi aynı devirde döner halde bırakmak için sisteme beslemeniz gereken takviye enerjisi sizin yazdığınız gibi çok düşük kalmayacaktır. Hidrolik santrallerde bu stabilite, suyun akış miktarıyla oynayarak, gaz türbinlerinde yanma odasına verilen gazın miktarını arttırarak, dizel jeneratörlerde motor yakıtının miktarını arttırarak, buhar türbinlerinde giriş buhar vanasını açarak sağlanır. Sizin sisteminiz de düşündüğünüz kadar bir kar getirmeyecektir.

Arkadaşlar bir elektrik motoruna elektrik verdiğimizde mekanik enerji elde edebiliyoruz, motora verilen elektriği kesip budefa mekanik enerjiyi motoravererek motorun dönmesini temin etsek motordan dinamodan elde ettiğimiz gibi elektrik elde edebilirmiyiz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,277
Kullanıcılar
450,103
Son üye
MUGEN SARS

Yeni konular

Geri