Bedava enerji diye birşey vardır ancak bunu tek bilen ben olmadığıma göre neden kullanılmıyor. Sadece şu enerjinin korumu dedikleri şeye gülüyorum. Bu arada ben bir makina mühendisiyim o kanunları iyi biliyorum. Yani termodinamik, dinamik, momentum her neyse ...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bedava enerji diye birşey vardır ancak bunu tek bilen ben olmadığıma göre neden kullanılmıyor. Sadece şu enerjinin korumu dedikleri şeye gülüyorum. Bu arada ben bir makina mühendisiyim o kanunları iyi biliyorum. Yani termodinamik, dinamik, momentum her neyse ...

Pek anlamadım nasıl bir bedava enerjiden bahsediyorsunuz?

Pek anlamadım nasıl bir bedava enerjiden bahsediyorsunuz?
Güneş ve rüzgar enerjisinden bahsediyor arkadaş. İlave yapayım: Doğuda Anadolu bölgesinde bedava enerji kullanan iller de var. (Onların faturasını da siz ödüyorsunuz!)

Güneş ve rüzgar enerjisinden bahsediyor arkadaş. İlave yapayım: Doğuda Anadolu bölgesinde bedava enerji kullanan iller de var. (Onların faturasını da siz ödüyorsunuz!)

Ha tamam bunları biliyoruz arkadaş esrarengiz konuşunca acaba başka bir şey mi var dedim.

Ha tamam bunları biliyoruz arkadaş esrarengiz konuşunca acaba başka bir şey mi var dedim.
:) Esrarengiz konuşan ben değildim. Sadece araya girip cevap olarak arkadaşın ne demek isteyebileceğini yazdım. Yoksa termodinamik kanunlarını bilen birisi o yazıyı yazamaz. Bedava enerji olmaz, sadece bir formdan başka bir forma dönüşür.

şimdi diyelimki akü voltajını ups ile 220v yaptık evdeki herşeyi çalıştırdık sonra o 220 ile birde 12 ye düşürüp akümüzü şarj ettik.niye bu kadar yorulayım ki.
1 altarnatör alalım 1 de motor millerini birbirine bağlayalım,kablolarınıda birbirine bağlayalım.mili söyle hızlıcana bir çevirelim.birisi üretirken diğeride ürettiğini mekanik enerjiye çevirse sonsuza kadar dönecek mi şimdi bu sistem.tabiki hayır.çünkü
yaşadığımız dünyada enerjini korunumu ilkesi vardır,yok edemediğin enerjiyi varda edemezsin,şekilden şekile bile soksan her dönüşümde kayıplar verirsin ve zaman içinde yok oluşunu izlersin.newton prensipleri bunun en güzel açıklamasını veriyor.% 100 verimli olan hiç bir sistem yok dünyada en muhteşem yaratılmış insan bile.aldığından hep birşeyler kırparda verir.

benim anladığım kadarıyla . aküleri şarj etme olayını araba kullanırken yapıyor.
yanlış anlamış da olabilirim.
ama adam yedek birkaç aküden bahsediyor. hergün ya da boşalan aküyü alıp arabaya takıyor. akşama kadar dolşınca arabada akü şarj oluyo ve al sana elinde dolu akü. gerisi kolay.....

benim anladığım bu ki eğer buysa çok güzel ben de bir ara düşünmüştüm ama üsütnde durmadım geçtim.

Bu şekilde de akünün muhtemel ömrünü iyice kısaltıyorsunuz.
Aküler ne kadar çok deşarj sınırına gelirse akü ömrüde bir o kadar kısalır.:rolleyes::rolleyes:

aküler devamlı tampon şarjda ve full dolu kalırsa plakalarda sertleşme olur
o yuzden yenı nesil akü şarj cihazları doldur boşalt yöntemini kullanır

valla ben de izlediğim kadar anladım, adam patent almak için başvurmuş, bu olasımı acaba, bende yapmayı düşünüyorum, nasıl olur sizce?

uygulanabilir bir proje maliyet yüksek kendin kullanmak istersen önce arabanda uygula güzel her yerde elektrik aramazsın geliştilebilirsin projeyi sağlam oturması uygulamadan olmaz kel olsam ilaç ararım böyle düşünüyorum vakti olana süper iş

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri