Beaglebone Türkçe PDF

RaspberryPi çıkmadan önce ben beaglebone gördüm ve aldım iyiki de almışım amacım görüntü işlemekten çok PINler ile daha fazla eleman kontrol etmekti. Amacınız PORT sayısından çok DSP veya OPENCV gibi işlemlerse RaspberryPi de olur Beaglebonde. Hatta hocam normal bir beaglebone kullanan kişi içinde ubuntu yüklü olan sistemin yanı sıra diğer kartlar olan INTEL GALILEO, RASPBNERRYPI, BEAGLEBOARD, PANDA BOARD kullanabilir.

beagleboard arm cortex-A8 tabanlıdır Raspberry Pi ARM11 tabanlıdır. cortex-A serisi daha çok uygulama alanında örnegin ; akıllı telefonlar, tabletler vs. kullanılır. ARM11 tabanlı mikroişlemciler ise yine mobil cihazlarda vs kullanılır daha çok. bahsettiginiz DSP için ARM7 Kullanılır. Lpc246 ideal ama fiyatları yüksek oldugundan raspberry pi beaglebone ögrencilik döneminde kendini geliştirmek isteyenler için uygundur. :D

Son düzenleme:
Elinize sağlık LinkedIn'den eklemek isterim + GitHub'a kodları koyabilirsiniz.

beagleboard arm cortex-A8 tabanlıdır Raspberry pi ARM11 tabanlıdır. cortex-A serisi daha çok uygulama alanında örnegin ; akıllı telefonlar, tabletler vs. kullanılır. ARM11 tabanlı mikroişlemciler ise yine mobil cihazlarda vs kullanılır daha çok. bahsettiginiz DSP için ARM7 Kullanılır. Lpc246 ideal ama fiyatları yüksek oldugundan raspberry pi beaglebone ögrencilik döneminde kendini geliştirmek isteyenler için uygundur. :D
Bende Beagleboard, Beaglebone Black+White, Intel Galileo, RaspberryPi, hatta ve hatta "http://www.robitshop.com/Development-Platform-for-LPC2378,PR-141.html" adresindeki işlemcilerden var ama ben her işimi ya beagleboard yada beaglebone kullanarak yapıyorum. Bende C/C++ ile nasıl kodlama yapıyorsunuz onu bilmiyorum mesela hocam. Genelde dediğiniz gibi akıllı telefon vs deniyor ama biz PLC ile de haberleşme sağladık. Şimdiki planımız ise eğer hocanında boş vakti olursa direk Beaglebone üzerinden site yayını yapabilmek. Bundan sonraki aşamada da ethernet haberleşmeli lojik analizör fikrimiz var.

Bende Beagleboard, Beaglebone Black+White, Intel Galileo, RaspberryPi, hatta ve hatta "http://www.robitshop.com/Development-Platform-for-LPC2378,PR-141.html" adresindeki işlemcilerden var ama ben her işimi ya beagleboard yada beaglebone kullanarak yapıyorum. Bende C/C++ ile nasıl kodlama yapıyorsunuz onu bilmiyorum mesela hocam. Genelde dediğiniz gibi akıllı telefon vs deniyor ama biz PLC ile de haberleşme sağladık. Şimdiki planımız ise eğer hocanında boş vakti olursa direk Beaglebone üzerinden site yayını yapabilmek. Bundan sonraki aşamada da ethernet haberleşmeli lojik analizör fikrimiz var.

aslında raspberry pi, beaglebone vs digerleri.. biriyle adamakıllı ugrasıldıgında dıgerlerınıde kısmen ogrenmiş oluyorsun hemen hemen benzer mantıktadalar çünkü. O sebepten kişisel görüşüm bir tanesini seçip ona yogunlasmak. Siz Beagle yi seçmişsiniz ben Raspberry yi ama aralarında cokta bi fark yok aslında. sanırım siz gömülü sistemlerle ilgileniyorsunuz ve kendinizi geliştiriyorsunuz benım ilgi alanım o olmadıgından sizin kadar pek bi bilgim yoktur ama azcok programlama mantıgını donanımlarını filan bilmekte yarar var tabi elektronikçiyim diyenler için.

aslında raspberry pi, beaglebone vs digerleri.. biriyle adamakıllı ugrasıldıgında dıgerlerınıde kısmen ogrenmiş oluyorsun hemen hemen benzer mantıktadalar çünkü. O sebepten kişisel görüşüm bir tanesini seçip ona yogunlasmak. Siz Beagle yi seçmişsiniz ben Raspberry yi ama aralarında cokta bi fark yok aslında. sanırım siz gömülü sistemlerle ilgileniyorsunuz ve kendinizi geliştiriyorsunuz benım ilgi alanım o olmadıgından sizin kadar pek bi bilgim yoktur ama azcok programlama mantıgını donanımlarını filan bilmekte yarar var tabi elektronikçiyim diyenler için.
Aynen demek istediğimi anlamışsınız hocam.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri