Balık üretimhanesi elektrik kesintisi

ups çozum değil ben evde modem ve led tv yı ups ye bağladım 1000 watt ups 15 dk bitiyor boşta çalıştırdım iki saatte akülerı bitırdı buda demekkı boşta enerjı harcıyor televızyonu çıkardım 12 volt 7 A aküyle modemı besledım 24 saat kesıntısız çalıştı şuan bir şarj adaptörü bir akü kesintisiz internetım var

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Arkadaşlar merhaba,

Küçük bir balık üretimhanem var, elektrik kesildiği anda malesef balıklar oksijensiz kalıyor ve belli bir süre sonra kayıplar ölümler başlıyor.

Elektrik kesildiğinde Atman 8000 hava motorumu (48w) otomatik olarak çalıştırmaya devam edecek bir sisteme ihtiyacım var.

Elektrikçileden inverter sistemlerini araştırdım ama kesin net sonuçlara ulaşamadım, olabilir diyenlerde çok maliyetli hesaplar çıkardı

Bu gün 1000 VA 600w lık bir UPS aldım ve deneme yaptım, bu şekilde en fazla 1 saat dayanabildi.

Bu Ups e akü eklemek mi yoksa inverter ile ayrı bir sistem yapmak mı daha ekonomik olur? bana 2 saatlik bir süre şimdilik yeterli olur.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Upsye aku eklemek icin ************** adresine bakin. Ayrintili bir yazi mevcut. Motor gucunuz tam olarak 48 w ise sorununuz cok basit. Ups invertorden daha iyidir basinda bklemwniz gerekmez. Mutlaka gercek sinus cikisli birsey alin. Modifiye sinus cikisinda ac motorlar calismaz

Motorlarin tuketimi bilgisayar kaynaklarindan farklidir. Dc ile calisan havalandirma motoaei var. Seyyar sistemler icin pilli motor kullanmistim bir ara. Ama sabit alanda upsnin akusunu buyutmek daha iyi. Tam otomatik calisir. Verdigim adreste aku eklemenin nasil olacagi yazili

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,358
Kullanıcılar
450,222
Son üye
C19139595g

Yeni konular

Geri