Bahçe Sulama Otomasyonu Hakkında

merhaba arkadaşlar bi müşterimiz bizden yaylasındaki bahçesinin sulanabilmesi için bize başvurdu isteği ;bir adet motor var yaylaya gitmeden sabah 2 saat bahçenin sulanması 2 saat sonra duracak akşam tekrar 2 saat çalışıp duracak ertesi gün çalışmayacak diğer gün tekrar aynı şekilde sabah ve akşam 2 saat çalışacak.Bunu nasıl yapabilirim sistem gereksinimleri nelerdir plc ilemi kontrol sağlanacak yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

merhaba arkadaşlar bi müşterimiz bizden yaylasındaki bahçesinin sulanabilmesi için bize başvurdu isteği ;bir adet motor var yaylaya gitmeden sabah 2 saat bahçenin sulanması 2 saat sonra duracak akşam tekrar 2 saat çalışıp duracak ertesi gün çalışmayacak diğer gün tekrar aynı şekilde sabah ve akşam 2 saat çalışacak.Bunu nasıl yapabilirim sistem gereksinimleri nelerdir plc ilemi kontrol sağlanacak yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

hazır zaman kurmalı saatler var haftanın gunlerını saatını seçebılıyorsun ayrıca benım üretımını yaptığım telefonla kumanda cihazı var ikisinden bırını seç zaman kurulabılır ayarlanabılır saat internette bulursun telefonla kumanda duşunursen benımle ıletışıme geç veya benım gıbı aynı cıhazı yapanlarda var istanbulda

arkadaşım piyasada 30 40 tl'ye bu işi yapacak olan saatli haftalık günleri ve saatleri istediğin şekilde ayarlayabileceğin zaman röleleri var dijital olanlardan kullanmanı öneririm mekanik motorlu olanlar elektrik kesildiğinde durduğu için zaman sürekli geri kalıyor .
bir başka yolda bir mini plc kullanman ama programını yapabilirmisin bilmiyorum
gerekirse yardımcı olabilirim ayrıca bu biraz daha masraflı

arkadaşım piyasada 30 40 tl'ye bu işi yapacak olan saatli haftalık günleri ve saatleri istediğin şekilde ayarlayabileceğin zaman röleleri var dijital olanlardan kullanmanı öneririm mekanik motorlu olanlar elektrik kesildiğinde durduğu için zaman sürekli geri kalıyor .
bir başka yolda bir mini plc kullanman ama programını yapabilirmisin bilmiyorum
gerekirse yardımcı olabilirim ayrıca bu biraz daha masraflı

sayın karayilan-01 benım bahsettığım zaman saatı uzerınde LCD ekranı olan içinde 10 yıl saatı çalıştıracak pili olan tek çikişli zaman saatı haftanın gunlerını seçebılıyorsun gunde 10 hafızalı çalışma suresı gırebılıyorsun tek dezavantajlı yanı bahçe sulamada örnek bır saat suyun akması proğramlanmışsa bu arada elektrık kesılırse sulamayı yapmıyor olması sulama otomasyonu uzerıne iş yapıyorum konuya vakif bırıyım

arkadaşlar çok teşekkür ederim zaman saati aklıma yattı doğrusu biz alanya da faaliyet gösteriyoruz bakalım burada bulabilecekmiyim bi araştırmam lazım

şimdi internetten aradım ve sanırım buldum getirtip bi deneyeceğim

KG316T microkomputer tımer swıch olarak ara

Grasslin zaman saati kullanabilirsin kaliteli ve sorun çıkarmaz haftalık program mevcut kullanımı ve ayarlaması kolay dijital

sayın karayilan-01 benım bahsettığım zaman saatı uzerınde LCD ekranı olan içinde 10 yıl saatı çalıştıracak pili olan tek çikişli zaman saatı haftanın gunlerını seçebılıyorsun gunde 10 hafızalı çalışma suresı gırebılıyorsun tek dezavantajlı yanı bahçe sulamada örnek bır saat suyun akması proğramlanmışsa bu arada elektrık kesılırse sulamayı yapmıyor olması sulama otomasyonu uzerıne iş yapıyorum konuya vakif bırıyım

evet arkadaşım aynı şeyden bahsediyoruz ama o bahsettiğin bence dezavantaj değil çünkü ben elektrik kesikken sulama yapabilen elektrik devresine rastlamadım:D Şaka!!!
İyi çalışmalar

EY KONTROLKALEMI BENIM UYELİĞİMİ SİLERMISINIZ :) zamanımı çalıyor kaç aydır kapalıydı yıne açmışsınız silin yaw boşa zaman harcamıyayım PC başinda ıster ıstemez tıklıyorum zamanım anlamadan gıdıyor hadı bır faydası olsa:)

Forum istatistikleri

Konular
128,269
Kullanıcılar
450,093
Son üye
plmkenan

Yeni konular

Geri