Bütün sigortalar atıyor

Birde tesisat üç fazlı mı, tek fazlı mı mutlaka belirtilmeli. En iyisi bir fotoğraf eklemeniz.

Saygılar....

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Tesisat Monofaze.
Sigorta kutusunda ve buatlarda nötr toprak faz uygun yerlerinde renkleri bile farklı gayet nizami çekilmiş
Sıva altında veya dolap içinde göremediğimiz buat veya. Bir ekleme varsa.
Sıfırlama yapılmışsa olabilir mi
Sıfırlama hepsini attırabilir mi

Merhaba

Siğorta kutusundan enerji alın .
Uzatma kablo önüne siğorta sonuna siğorta ( bir tık düşüğü ) + priz ve buzdolabının fişi takılacak
Buzdolabı kaç amper çekiyorsa siğorta düzenlemesi yapılacak
Mantık almıyor ama başka bir sorun daha birbirini etkiliyor olabilir .
Bu işi çözümle çözüm
tesisata uyğun linye + ( amper ) siğorlar takıldığında
ve linyeler ayrılıp çok siğorta konması çözüm olacaktır .
Kısa sürede atan siğorta çözüm yerini gösterecektir .
Tabki : nasıl bir tesisat çekildiğini tam bilmiyoruz varsayım konuşmalar !!!
İp uçları bilğilerçok önemlidir ve detajlar + test + gözlem + manlıklı dğşğnceler vs gibi
Biraz saçmaladım gibi !!!

Bence buzdolabının motoru üzerinde bulunan su kabının delinmesi yada çatlaması sonucunda içindeki suyun role termik ( sıcaklık değişimi sonucu kontaklarını açan veya kapayan bir röle ) adlandırılan parçadan geliyor gibi .

Bütün siğorta atması işte burası !!! ( Tesisat , siğorta amper , cihaz amper vs gibi ) uyğunluk yok . ( ince hesap ) bizde çareler tükenmez . Kofre 40 amper, biz ne varsa takarız ( çetişli ) hele 100 amper . Faz dağılımı hiç söylemiyorum .

Kolay Gelsin .

Tesisat Monofaze.
Sigorta kutusunda ve buatlarda nötr toprak faz uygun yerlerinde renkleri bile farklı gayet nizami çekilmiş
Sıva altında veya dolap içinde göremediğimiz buat veya. Bir ekleme varsa.
Sıfırlama yapılmışsa olabilir mi
Sıfırlama hepsini attırabilir mi
Önce bir deneyin yazdığım şeyi. Şuan başka yapacak birşey yok.

Yahu olmaz böyle bir arıza ; 25 senedir mesleki hayatımda böyle bir arıza duymadım görmedim . Ya bize fikir jimnastiği yaptırılıyor ya da bu konunun sonunda reklamlar çıkacak .

Oluyor maalesef kime sorsam rutin şeyleri söylüyor farklı bir şey var ama ne bilemedik :(

Merhaba

Bu kadar zaman kadar ( '' son on oniki saatte dört beş kez attı '' ) içinde
mantık içinde hareket edip , hanği siğorta linyesinden geldiği tesbit edilirdi ,
sonra linyenin takibi .arızayı kıstırmış olurdunuz !!!
Siğorta kutusunun önüne video yerleştirin kayıt yapın , hangi siğortadan olduğunu bulun
Saniye , salise farkı olabilir o zaman kamera kayıtları kare kare inceleme yapın .
Yapmış olduğuuz testleri yazın .

Kolay Gelsin .

kolon hattı veya sayaç bağlantılarında gevşeme veya ek filan varsa sıkıntı vardır faz ve nötr de olabilir başka türlü hepsi aynı anda kolay kolay atmaz

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,224
Kullanıcılar
450,015
Son üye
teknik eğitim

Yeni konular

Geri