arçelik 3910ys birkaç soru

kaan2142

Üye
başlıktada belirttiğim gibi arçelik 3910ys 9500btu klima var.Kullanım alanı 13-14 metre karelik bir oda.Alalı 7-8 sene olmuştur herhalde.
1.Kışın klima ısıtmayı yeteri kadar yapmıyor.
2.Soğutma yaparken ilk zamanlar klima çalışırken üşüyüp kapattığım olurdu şimdilerde sadece belli bi yere kadar soğutuyor.
3.Klimanın üstünde yer alan ekranda mesela klima 18 derecede çalışırken 1 yazısı bazen siliniyor.
Bunlar dışında bir problemim yok çok şükür :) yardımlarınızı bekliyorum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Peki hiç Bakım yaptırdınız mı? Yaz-kış sürekli kullanımınız var mı?

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

1 sene oldu servis geleli hiç soğutma yapmıyordu gaz dolumu yapıp gitti.Soğutmaya başladı fakat yine ilk zamanlarki soğuklu yoktu.

Peki gaz dolumu yaptı eski gazın nereye kaçtığını bulup düzelttimi.. yani kaçak araması yaptımı? yapmadıysa gidip o servis diye tabir ettiğiniz kişiyi çağırın başına vura vura yaptığı hatayı düzelttirin. Eğer kaçağı bulup giderdiyse yeni bir kaçak oluşmuş gibi görünüyor.

Gaz şarjı yapıldı fakat terazi ile mi gaz şarjı yaptı. Eğer terazi ile yaptıysa cihazın bakımlarını yaptırdınız mı? Bakım demek sadece iç Ünite de bulunan peteklerin üzerine kimyasal sıkıp üzerinden su ile temizlemek demek değildir. İç fan blower da yerinden sökülerek temizlenmeli ( blower kabarcık araları pislikten dolar ve hava Sirkülasyonunu yapamaz ) , dış üniteye de kimyasal sıkılmalı ve temizlenmeli ve Serkan arkadaşın dediği gibi gaz kaçağı oluşmuş ise nedeni bulunarak etiket değerinde(5mt bakır boru için) gaz şarjı yapılmalıdır.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

cevaplarınız için sağolun.kaçağın turbo modundan olabileceğini söylemişlerdi kaçak kontrolü yapılmadı,( galiba azotlamı ne yapılıyormuş forumdan okumuştum ).Herşeyi anlarım şu klima bide buzdolabı olayını daha çözemedim bilmediğimden bişey diyemedim adama.
Bu klima gazını doldurtup gaz kaçağını bulucak önerebilceğiniz biyer varmı arçelik servisi dışında yoksa arçeliğimi çağırayım?

gaz dolumu yaptırmadan önce iç ünite içindeki fandan bahsediyorsunuz galiba nasıl açıp temizlerim anlatırsanız bi girişeyim hafta sonu teşekkürler

Selam serkan bey kan2142 arkadasa qazin azalmasi turbo modundan olabileceğini söylemişler bu nasil oluyor yani turba modunun qaza her hangi sorunu oluyormu?

Peki gaz dolumu yaptı eski gazın nereye kaçtığını bulup düzelttimi.. yani kaçak araması yaptımı? yapmadıysa gidip o servis diye tabir ettiğiniz kişiyi çağırın başına vura vura yaptığı hatayı düzelttirin. Eğer kaçağı bulup giderdiyse yeni bir kaçak oluşmuş gibi görünüyor.

Selam serkan bey kan2142 arkadasa qazin azalmasi turbo modundan olabileceğini söylemişler bu nasil oluyor yani turba modunun qaza her hangi sorunu oluyormu?

Malesef yanlış bilgilendirme. Turbo modunda cihazda gaz devresinde kompresörde herhangi bir değişiklik olmuyor. Soğutma devresi aynı çalışıyor. Değişen ise yazılım tarafında cihaz ne zaman otomatik yapacak yada ne zaman fan devri değişecek bu kısımda değişiklik oluyor. kompresör aynı kompresör dönen gaz aynı gaz. Bir değişiklik yok.

cihazın içini iyice temizledim.Akşam saati klimayı çalıştırdım verdiği havanın derecesini ölçtüm 16 dereceydi şuanlık normal gibi gözüküyor bide öğlen ölçüm yapıcam aynı sonucu verir inş.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri