Arçelik 2200 Çamaşır Makinesi Motor Sorunu

merhaba

Arçelik 2200 çamaşır makinem var
daha önce de çamaşırları sıkmayıp suyu boşaltmadığı olmuştu. servis gelip 50 krş çıkarttı çalıştı
makine yine suyu boşaltmamış ve sıkmıyor. ayrıca yumuşatıcı da almamış. Servis, isterseniz kendiniz de halledebilrisiniz demişti. Nereden kontrol edebilrim
teşekkürler

Termostat arızalı olabilir. Suyu ısıtmadığı için yıkamamış bile olabilir. Sadece sağa sola dönmüştür.

bendeki çamaşır makinesindede böyle bir problem oldu..vesteldi..sonra kardesımı aradım ona sordum dedıkı motorun yanın da kocaman bır kapasitor var onu, yani kondansatör bitik onu değiştir halledersın ..bende yenisini aldım ve sökup değiştirdim ..hala çalışıyor...

Merhaba,benim de sorunum da aynı (marka farklı yalnız ) motor yüke binince dönemiyor.Makina ariston margarita ab84 bu makinanın kalkış kondansatörünün yerini bilen var mı acaba,birtürlü bulamadım...teşekkürler.

ab 84 seri motor vede dc dir kondansatör olmaz sizdeki arıza motor kömürlerinin bitmiş oldugunu bakırın kömür tozu ile doldugunu manyetik alanın daraldıgını gösteriyor kömürleri uygun kömürlerle degiştirin vede bakır dilimleri ark taşı ile temizleyin .bakır aralarınıda kömür tozlarından arındırın kolay gelsin

gürsoy klima ' Alıntı:
Ayrıca arkadaşlara bir hatırlatma kömürle yıkamanın hiç alakası yoktur isterseniz kömür uçlarını çıkarın yine 2200 makinanız yıkar fakat sıkmayı yapmaz

arkadaşlar şunu hatırlatmakta fayda var. motorun kömürlerinden birini dahi çıkarmış olsanız motor çalışmaz veya kömürlerinden biri bitmiş olupda temas etmedimide çalışmaz ama hafif bir temas varsa motorun kollektörü ile kömür arasında bir ark oluşur buda ; motor gücünün düşmesine,kollektörün ve kömürün zarar görmesine neden olur.

eşim çamaşır makinasında yastık yıkamak istemiş ama yastık açılmış ve pamuklar dağılmış.Çalışırken durmuş bi daha çalışmadı çalıştırmak için düğmeye basınca sigortaları attırıyor.Makina arçelik 10 yıllık olduğundan zaten gözden çıkarmıştık ve yenisini aldık ama burada böyle konular görünce bir sorayım dedim bu makina tekrar çalışabilirmi astarı yüzünü geçmeden.Cevaplayan arkadaşlara şimdiden tşkrler ediyorum

ghost kazanı söküp bir bakarsan rulman yataklarına dogru pamukların kazanı sıktıgını ve ısıtıcınında patlamış oldugunu görebilirsin.tabi bunlar tahmini......... ;D

ferit çok tşkr ederim bi bakacağım valla sırf merak ediyorum acaba yeniden hayata dönermi diye...zaten yenisini aldık nasıl olsa

çamaşır makinası su aldığı halde motor devreye girmiyor makina çalışıyor muşgibi görüküyor neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,240
Kullanıcılar
450,049
Son üye
elm3ss

Yeni konular

Geri